Rada Miasta na obradach w ratuszu

Miasto z Wizją / 24.02.2019 / Komentarze
Zmiany w budżecie, kredyt, regulamin cmentarzy i wybory do Rad Osiedli

W czwartek 28 lutego na kolejnej sesji zbiorą się radni Rady Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 16 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podejmą decyzję w sprawie zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2019-2029.

W dalszej części obrad rada zdecyduje o zaciągnięciu długoterminowego 14 mln zł kredytu z przeznaczeniem na spłatę najpilniejszych zobowiązań samorządu. Spłata rat kapitałowych nastąpi w ciągu 10 lat, począwszy od 2020 roku. Zaciągnięcie kredytu jest zgodne z uchwałą budżetową Szczecinka na 2019 rok.

Później przyjdzie pora na podjęcie pakietu uchwał - w sprawie: wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie miasta, przyjęcia regulaminu cmentarzy komunalnych, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Świątki III", zarządzenia wyborów do rad osiedli

Pisaliśmy o tym w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/w-maju-wybierzemy-rady-osiedli, skargi na działalność burmistrza oraz skargi na działalność Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady Miasta oraz wnioski i informacje radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.