Radny pyta o finansowanie mediów przez powiat

Miasto z Wizją / 23.02.2019 / Komentarze
"Według mnie stan tego medium nie uzasadnia aż takiego wzrostu kosztów za usługi w minionym roku"

Każdego roku szczecineckie media mogą liczyć na umowy na świadczenie swoich usług jednostkom samorządowym i spółkom z terenu miasta i powiatu. Podczas piątkowej (22.02) sesji radny Rady Powiatu Grzegorz Grondys zwrócił jednak uwagę na fakt, że jedno z lokalnych mediów w minionym roku otrzymało za swoje usługi pokaźny wzrost wpływów z powiatowej kasy i zarobiło o 85 proc. więcej pieniędzy, niż to miało miejsce w poprzednich latach.

- W ostatnim czasie przeanalizowałem roczne koszty współpracy z mediami w roku 2018 i porównałem to z zestawieniem kosztów współpracy z mediami w roku 2017 – mówi radny Grzegorz Grondys. - Po analizie widać, że te koszty współpracy z mediami zasadniczo pozostały na niezmienionym poziomie. Natomiast koszty współpracy z „Tematem” wzrosły z 20 tys. 730 zł w roku 2017, do kwoty 35 tys. 200 zł w roku 2018.

- To jest niemal o 15 tys. zł więcej. Proszę o wyjaśnienie powodów aż takiego wzrostu kosztów za usługi tego medium, bo według mnie stan tego medium nie uzasadnia aż takiego wzrostu. A może jest to związane z prowadzoną kampanią wyborczą? Jeśli tak, to uzyskane efekty, wydaje mi się, że też nie uzasadniają tego wzrostu.

Czy zasadne jest podejrzenie, że ubiegłoroczna kampania wyborcza Porozumienia Samorządowego była finansowana we wspomnianym medium m.in. ze środków powiatu szczecineckiego? Starosta Krzysztof Lis zapowiedział, że na pytanie radnego odpowie pisemnie w późniejszym terminie.

Tekst, foto: Marzena Góra