Remont na dworcu PKP. Prace za ponad 2 mln zł

Miasto z Wizją / 27.09.2016 / Komentarze
Windy, tablice, oświetlenie i monitoring

O pracach na peronach dworca PKP w Szczecinku, m.in. montażu wind dla osób niepełnosprawnych, pisaliśmy na początku maja w artykule:

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wyłoniła wykonawcę inwestycji. Prace, które już się rozpoczęły, prowadzą budowlańcy z firmy MAXBUD ze Stargardu Szczecińskiego. Efektem inwestycji, jak zapewnia "spółka na torach", będą zmiany w standardzie obsługi pasażerów.

Na szczecineckim dworcu PKP perony zostaną doposażone w nowe tablice informacyjne oraz system oznakowania. Przejście pod torami zostanie wyremontowane i dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Na dwóch peronach (nr 2 i 3) wybudowane zostaną windy. Znacznie lepszy dostęp na peron pierwszy zapewni platforma przyschodowa. Wyremontowane przejście pod torami zostanie też wyposażone w oznakowanie, nowe oświetlenie i monitoring. Szacowany koszt robót to 2,4 mln zł.