„Rozmigany Szczecinek” na spływie kajakowym

Miasto z Wizją / 29.05.2018 / Komentarze
Osoby niesłyszące kolejny raz udowodniły, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą

Osoby niesłyszące z terenu naszego powiatu raz po raz udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizowaniu swoich pasji i zdobywaniu nowych umiejętności. Tym razem w sobotę, 26 maja wybrali się oni na spływ kajakowy rzeką Czernicą. Spotkanie zostało zorganizowane przez działającą na terenie Szczecinka Fundację „Przyjaciele Języka Migowego”.

- Część niesłyszących kajakarzy miała okazję po raz pierwszy w życiu wziąć udział w podobnej imprezie. Była przy tym świetna zabawa i niezapomniane wrażenia – mówi Ewa Tomczyk, założycielka i prezes fundacji. - Pogoda sprzyjała kajakarzom, deszcz omijał ich szerokim łukiem. W  trasę rzeką Czernicą od Rzeczenicy do Czarnego popłynęło dwadzieścia osób. Spływ zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek.

Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznego projektu "Rozmigany Szczecinek 2018" dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinku. - Spływ kajakowy był pierwszą imprezą w ramach wyżej wymienionego projektu. Przed nami nami jeszcze wycieczka Karpacz-Praga, turniej darta, grill na mysiej wyspie i warsztaty z decoupage – dodaje Ewa Tomczyk.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Ewa Tomczyk