Rusza pomoc dla pracowników firm OPAK i LOPAK

Miasto z Wizją / 15.09.2019 / Komentarze
27 września rozpocznie się przyjmowanie wniosków o przyznanie jednorazowego świadczenia

Rusza pomoc dla pracowników spalonych zakładów OPAK i LOPAK. Od  27 września do 30 listopada mogą oni składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia dla osób i rodzin poszkodowanych w wyniku pożaru.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta - Świadczenie jest jednorazowe i przysługuje niezależnie od dochodu osobie spełniającej łącznie następujące warunki:
• w dniu pożaru firm „OPAK” Leopold Pączka Spółka jawna i LOPAK Leopold Pączka zamieszkiwała na terenie Miasta Szczecinek,
• nie później jak do dnia pożaru ww. firm była zatrudniona w co najmniej jednej z tych firm.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinku przy ul. Wiejskiej 4, w Punkcie Obsługi Interesanta (przy głównym wejściu do Ośrodka), w dniach i godzinach:
• poniedziałek i wtorek - 8:00 - 11:00,
• czwartek - 14:00 - 16:00.

Zgłaszając się o pomoc należy zabrać dowód osobisty.
Wnioski o przyznanie świadczenia dostępne są na stronie www.mops.szczecinek.pl oraz w Ośrodku przy ul. Wiejskiej 4, w Punkcie Obsługi Interesanta, a także w Urzędzie Miasta Szczecinek, w Biurze Obsługi Interesanta.
Dodatkowe informacje w sprawie można uzyskać pod nr telefonu: 94 37 280 34.

Tekst: Mateusz Ludewicz UM

Foto: Sławomir Włodarczyk