Sesja Rady Miasta 15.01.2014 r.

• Tv
redakcja / 08.01.2015 / Komentarze
W czwartek, 15 stycznia, na swoim pierwszym w tym roku posiedzeniu zebrała się Rada Miasta Szczecinka.

Porządek obrad obejmie następujące punkty:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miasta Szczecinek z dnia 22.12.2014r.
3. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XXX/266/2012 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 grudnia 2012r. w sprawie cen za usługi przewozowe środkami miejskiej komunikacji zbiorowej.
4. Uchwała w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Szczecinek, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
5. Uchwała w sprawie określenia regulaminu otwartego konkursu ofert na prowadzenie niepublicznego przedszkola i kryteriów wyboru ofert w tym konkursie.
6. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości.
7. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Szczecinek.
8. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek.
9. Wnioski i zapytania radnych.
10. Zamknięcie sesji.

Porządek sesji obejmował co prawda zaledwie kilka punktów, nie obeszło się jednak bez dyskusji. Zanim jednak doszło do debaty nad konkretnymi projektami uchwał i rozlicznych polemik,  wszyscy radni uroczyście podziękowali panu Jerzemu Dudziowi, który po 42 dwóch latach pracy na stanowisku dyrektora Muzeum Regionalnego w Szczecinku odchodzi na emeryturę.

- Wraz z pańskim odejściem kończy się również pewna epoka w powojennej historii naszego miasta - powiedział w krótkim wystąpieniu radny PO - Zdzisław Miechowiecki. Za wszystko, co uczynił pan dla rozwoju regionalnego muzealnictwa  i naszego miasta, składamy panu podziękowania i wyrazy szacunku - dodał na zakończenie.

Po zakończeniu tej krótkiej uroczystości radni rozpoczęli merytoryczną debatę. Najważniejszym z punktów dzisiejszych obrad była oczywiście uchwała,  przywracająca możliwość bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej seniorom oraz honorowym dawcom krwi. W tej materii dyskutujący ze sobą radni,  nie mieli wątpliwości i byli całkowicie zgodni.

Za przywróceniem ulg głosowali wszyscy uprawnieni. Uchwała nabierze mocy prawnej po ukazaniu się w Dzienniku Uchwał Województwa Zachodniopomorskiego. Przewidywany termin uprawomocnienia - połowa lutego 2015 r.

Sesję zakończyły wnioski i zapytania radnych.

inf. Tomasz Czuk