Szczecinecki mistrz i wychowawca młodzieży uwieczniony na muralu

Miasto z Wizją / 05.04.2024 / Komentarze
Krzysztof Pajewski na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Kolejny wielkoformatowy mural powstał w Szczecinku na fasadzie budynku przy ul. Jeziornej. Tym razem kolorowe dzieło poświęcone jest pamięci szczecineckiego Mistrza Świata w Taekwondo, wychowawcy wielu mistrzów sztuk walki Krzysztofa Pajewskiego.

Uroczystość odbyła się w obecności burmistrza Daniela Raka oraz zawodników i działaczy Klubu Sportów Walki. To właśnie tam mistrz Krzysztof pracował z młodymi adeptami tej dyscypliny sportu.

Przy muralu powstała tabliczka pamiątkowa z przedstawionymi osiągnięciami sportowca. Warto nadmienić, że Krzysztof Pajewski wielokrotnie i z ogromnymi sukcesami reprezentował nasz region i kraj na arenach zawodów sportowych, które odbywały się zarówno w Polsce jak i za granicą.

Daniel Rak: W Szczecinku mamy kolejny mural. Wspólnie z KSW Szczecinek, Rodziną i Przyjaciółmi uczciliśmy pamięć Krzysztofa Pajewskiego. Mural powstał w ramach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Gratuluję pomysłodawcom i wszystkim głosującym.

To nie koniec okolicznościowych uroczystości związanych z osobą Krzysztofa Pajewskiego. W piątek, 5 kwietnia w hali sportowej SP 4 rozegrany zostanie mecz międzypaństwowy w kickiboxingu Polska - Litwa. Imprezy są organizowane w ramach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Koszt to około 200 tys. zł. O wyborze projektu zdecydowali w głosowaniu mieszkańcy Szczecinka.

Szczecinecki Budżet Obywatelski:

Osiągnięcia sportowe K. Pajewskiego to, m.in:
* pierwszy polski Mistrz Świata w dalekowschodnich sztukach walki – Mistrzostwo Świata Taekwon-do ITF Budapeszt 1988 r.;
* Mistrz Europy – Reading 1992 r.;
* trzykrotny Mistrz Polski indywidualnie oraz wielokrotnie drużynowo;
* 1987-1992 członek oraz kapitan reprezentacji Polski mężczyzn Teakwon-do;
* trener Kadry Narodowej w kickboxingu juniorów od 2013 r.
Oprócz licznych międzynarodowych sukcesów odegrał również kluczową rolę w osiągnięciach swoich podopiecznych prowadząc blisko 30-letnią działalność trenerską w klubie KSW Szczecinek, wychowując wielu Mistrzów Polski, Europy i świata.
Tekst: Sławomir Włodarczyk

Tekst i foto: Weronika Sawicka