Szczecinek inwestuje w bazę sportową

Miasto z Wizją / 10.07.2019 / Komentarze
Kompleks boisk, remont trybuny, doposażenie wakeparku i park Skateplaza

W ostatnich latach miasto zainwestowało poważne środki finansowe w budowę bazy sportowej. O takich inwestycjach, m.in. o budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 czy łącznika lekkoatletycznego z bieżnią i skocznią wzwyż przy Szkole Podstawowej nr 7, pisaliśmy nader często.

To nie koniec budowlano-sportowych wyzwań stojących przed miastem. Właśnie ruszyła budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Koszt inwestycji to około 9 mln zł. Po jej zwieńczeniu wszystkie szkoły podstawowe w Szczecinku będą dysponowały bazą sportową z prawdziwego zdarzenia.

Kończą się prace przy budowie kompleksu boisk przy ul. Połczyńskiej na osiedlu Zachód.

- Dziś trwają odbiory techniczne inwestycji - ujawnia nam zastępca burmistrza Maciej Makselon. - Koszt budowy boisk z nawierzchnią poliuretanową i oświetlonych 16 reflektorami to nieco ponad 1 mln zł. Kosztami inwestycji podzieliliśmy się pół na pół ze Szczecinecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa trwa remont trybuny w sektorach C1 i C2.

- To ostatni etap remontu naszego stadionu. Koszt robót to nieco ponad 320 tys. zł - mówi burmistrz. - Prace polegają głównie na położeniu nowej izolacji przeciwwilgociowej. Ale nie tylko, również na odświeżeniu trybun.

O tym, ze Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wsparł nas dotacją na zakup kolejnej przeszkody wakeparku na wyciągu nart wodnych, pisaliśmy w artykule:

Do Szczecinka trafi dotacja w wys. blisko 20 tys. zł, w ramach programu dot. modernizacji infrastruktury sportowej na Pomorzu Zachodnim.

- Jesteśmy w przededniu podpisania umowy na dofinansowanie zakupu przeszkody do wakeparku - mówi M. Makselon. - Jaka to będzie przeszkoda? O tym zdecydują użytkownicy wyciągu, czyli narciarze wodni. Takie przeszkody dość szybko zużywają się. Do tego nie są tanie i muszą być bezpieczne dla narciarzy. Przeszkoda, którą zamierzamy kupić kosztuje 95 tys. zł. Oczywiście posiada stosowne certyfikaty Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Jestem przekonany, że nowa przeszkoda wodna przyjedzie do Szczecinka jeszcze pod koniec tegorocznego lata.

Park Skateplaza został oddany do dyspozycji szczecineckich miłośników jazdy na deskorolkach i BMX późną jesienią ubiegłego roku. Jednak na dobre rozpoczął "żywot" wiosną tego roku. Mimo, że już użytkowany, nie oznacza, że nie będzie stopniowo doposażony i porządkowany. Ostatnio młodzi ludzie upiększyli szare betonowe konstrukcje kolorowym graffiti.

- OSiR zakupił farby. Wszystko po to, by młodzi mieszkańcy Szczecinka spełnili swoje marzenia (zabiegali o to w ratuszu - dop. red.) i czuli się tam jak u siebie w domu - podkreśla burmistrz.

- W park Skateplaza inwestujemy cały czas. Będą prowadzone prace polegające na uporządkowaniu skarp. Przeprowadzimy też nasadzenia zieleni. Chcemy, by kompleks Strefy Rodzinnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika prezentował się coraz lepiej.

- Reasumując, na tegoroczne inwestycje sportowe, małe i te nieco większe, nie licząc budowy hali sportowej przy SP1, wydamy w tym roku około jednego miliona złotych - kończy burmistrz Maciej Makselon.