Wakepark ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Miasto z Wizją / 31.05.2019 / Komentarze
Do miasta trafi dotacja w wys. blisko 20 tys. zł

Szczecinecki wyciąg narciarski wzbogaci się przed sezonem o kolejne elementy nawodnej infrastruktury. Chodzi o wakepark. Miasto otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego na zakup i montaż urządzeń. Do Szczecinka trafi kwota w wys. 18,5 tys. zł.

Ratusz wziął udział w programie dot. modernizacji infrastruktury sportowej na Pomorzu Zachodnim. Urząd Marszałkowski zaplanował na ten cel blisko 1,5 mln zł. Wśród beneficjentów programu jest 81 zachodniopomorskich samorządów.

Wsparcie finansowe, oprócz miasta, otrzymało też Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - 18,5 tys. zł na zakup łodzi żaglowych typu "Laser-Pico" oraz Gmina Szczecinek - również 18,5 tys. zł na modernizację boisk piłkarskich w Turowie i Gwdzie Wielkiej

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, o fundusze aplikowały samorządy gminne i powiatowe. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50 proc. wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

- To środki, które mają pomóc zachodniopomorskim samorządom w najpilniejszych działaniach związanych z modernizacją lokalnej infrastruktury sportowej. Potrzebę ich realizacji wskazują same gminy bądź powiaty, które doskonale wiedzą, które miejsca wymagają interwencji. Cieszymy się, że jako samorząd województwa kolejny rok z rzędu możemy dołożyć skromną cegiełkę do tych pozytywnych zmian - zaznacza zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło ponad 6,5 mln zł. Umożliwiło ono realizację blisko pół tysiąca różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Teks: Sławomir Włodarczyk/Biuro Prasowe UMWZ

Foto: S. Włodarczyk