Pan Prezydent powiedział

  • Blogi
  • Felietony
MIrosław Wacławski / 28.01.2021 / Komentarze
Obrazek użytkownika MIrosław Wacławski
Felieton mecenasa Mirosława Wacławskiego

Wysłuchałem ostatnio wywiadu z P. Prezydentem RP pokazanym w TVN. Zadawanie Prezydentowi pytań wcześniej nie uzgodnionych z Kancelarią Prezydenta obnaża Jego wiedzę o Państwie i stosunek do obywateli. Oto dowiedzieliśmy się, że nasza policja to wręcz modelowo działająca formacja, bo w trakcie interwencji związanych z manifestacjami Strajku Kobiet, nikt nie zginął. Warto podkreślić, że manifestacje miały charakter pokojowy i nikt z ich uczestników nie atakował policjantów.

Jeżeli pójdziemy takim tokiem myślenia, to jak profesjonalna jest policja Rosji, która interweniowała wielokrotnie w ostatni weekend, tłumiąc protesty zwolenników Nawalnego. Tam też nikt nie zginął, a protesty przez rządzących uznane zostały za nielegalne.

Jeżeli miarą praworządnego działania policji jest pozbawianie życia a nie jego ochrona, to gratuluję głowie naszego państwa poczucia humoru.

Ale tego dnia Pan Prezydent miał chyba wyjątkowe poczucie humoru. Bo oto raczył także stwierdzić, że jeżeli prokuratorom delegowanym do innych jednostek oddalonych od ich miejsca zamieszkania kilkaset kilometrów jest ciężko, to zawsze można zmienić pracę.

Przypominam Panu Prezydentowi, że jest Prezydentem wszystkich Polaków bez względu na ich przekonania, poglądy czy wyznanie. To Prezydent stoi na straży Konstytucji, która zapewnia ochronę wszystkim obywatelom i nakazuje równe ich traktowanie oraz chroni nasze prawa.

Już wcześniej z ust rządzących słyszeliśmy, że nauczyciele jak im się nie podoba to mogą zawsze zmienić pracę, a lekarze jak im ciężko, to niech jadą sobie za granicę. Ten lekceważący stosunek władzy do obywateli obnaża ich prawdziwe oblicze.

Kilka dni wcześniej dowiedzieliśmy się z nagrań działaczy PiS z Wałbrzycha, jakie jest prawdziwe podejście członków tej partii do rządzenia. Liczą się tylko pieniądze, znajomości i układy. To sztuczne oburzenie władz partii PiS po ujawnieniu nagrań, nie zakryje prawdziwego jej oblicza.

Dzisiaj rozwiązano struktury tej partii w Wałbrzychu, ale jednocześnie ujawniono, że władze PiS o tych nagraniach wiedziały już wiosną 2020r., jednak do czasu ich upublicznienia nie widziały w tym nic nagannego.

Co więc było przyczyną podjęcia tak radykalnych kroków? Treść rozmów czy fakt ich ujawnienia. Jeżeli do czasu podania treści rozmów do publicznej wiadomości władze PiS nie reagowały, to znaczy że nie widziały-słyszały w nich nic zdrożnego. I to jest prawdziwe oblicze tej partii. Działania czysto koniunkturalne i populistyczne. Usta pełne frazesów a w głowach własne interesy.

A tak na marginesie tych nagrań. Jak wielkie oburzenie członków tej partii wywołały hasła Strajku Kobiet. Słyszeliśmy o wulgaryzmach, braku kultury itp. Tymczasem członkowie tej partii w prywatnych rozmowach jak się okazało, nie potrafią sklecić zdania bez wulgaryzmu. Jacy więc naprawdę jesteście. Jakimi wartościami się kierujecie.

Już pięć lat PiS reformuje wymiar  sprawiedliwości. Ma w rękach wszystko władzę, prawo, sejm, KRS, TK.  A jedyny wymierny skutek to wydłużające się okresy śledztw, dochodzeń i przewodów sądowych. To frakcyjne walki w KRS, wyciąganie rąk po dodatkowe pieniądze przez ludzi, którzy mają stać na straży interesów sędziów i sądownictwa. Ludzi jak się okazuje o marnej moralności, którzy zostali powołani przez większość sejmową i którzy są wspierani przez Prezydenta. To jest prawdziwe oblicze PiS i nic tego już nie zakryje.

O tym jak postrzegają działacze PiS nasze państwo, niech świadczy wypowiedź pewnego wiceministra który uznał, że rząd z pandemią i kryzysem przez nią wywołaną, poradził sobie fenomenalnie. To fenomenalne radzenie sobie to ostatniego roku wzrost o 100% liczby zgonów w naszym kraju.

Takie wypowiedzi pokazują jaki jest prawdziwy stosunek rządzących do obywateli. Na ile liczy się dla nich życie ludzkie. Z jednej strony- pod publiczkę- rząd czyni starania o sprowadzenie do Polski naszego rodaka, który w Anglii leży w stanie wegetatywnym i grozi mu odłączenie od aparatury-, na co nasz kochany Rząd nie może pozwolić bo liczy się dla niego każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci, a z drugiej woli ten sam rząd przeznaczyć 2 mld zł na propagandę zamiast na służbę zdrowia. To właśnie ten rząd godzi się na to, by Polacy samorzutnie zbierali pieniądze na leczenie ciężko chorych dzieci, bo rząd nie chce refundować lekarstw lub zabiegów przeprowadzanych za granicą, a jednocześnie robi nam pokazówkę jak dba o życie jednego Polaka, gdy w kraju w tym czasie wskutek braku właściwej organizacji lecznictwa umierają tysiące.

Tacy naprawdę jesteście i taka jest Partia, którą tak wspiera Prezydent.

Mirosław Wacławski

Foto: Sławomir Włodarczyk