Szczecinek ma budżet na 2019 rok

Miasto z Wizją / 25.01.2019 / Komentarze
Radni zdecydowali o tegorocznych dochodach i wydatkach miasta

Na dzisiejszej (24 stycznia) sesji Rady Miasta radni podjęli szereg uchwał, w tym również tę najważniejszą, dotyczącą przyjęcia budżetu na 2019 rok. Zanim jednak przystąpiono do głosowania, radni wysłuchali wystąpienia burmistrza Daniela Raka dotyczącego m.in. planowanych przez najbliższe miesiące wydatków oraz spodziewanych przychodów.

Dochody miasta w 2019 roku zamkną się kwotą blisko 161,5 mln zł. Wydatki z kolei planowo wyniosą nieco ponad 176,5 mln zł. Deficyt budżetu zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków oraz z zaciągniętego kredytu (to pierwszy od kilku lat kredyt zaciągany przez miasto).

W budżecie przewidziano także zabezpieczenie na „nieprzewidziane” wydatki w postaci rezerwy ogólnej w wysokości 375 tys. złotych, a także rezerwy celowe z przeznaczeniem m.in. na realizację zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego (521 tys. zł) oraz na sfinansowanie świadczeń z zakresu opieki długoterminowej (100 tys. zł). Wśród rezerw celowych uwzględniono także 800 tys. zł na realizację zadań z budżetu obywatelskiego.

Po kilkugodzinnej dyskusji radni ostatecznie uchwalili budżet Szczecinka na 2019 rok 11 głosami „za”, przy 7 głosach wstrzymujących.

Wszystko o budżecie Miasta Szczecinek 2019 możecie Państwo przeczytać w naszych artykułach: „Szczecinek ma projekt budżetu 2019”, „Dodatki dla nauczycieli, becikowe i budżet obywatelski” oraz „Budżet miasta 2019 - inwestycje w pigułce”.

Relację wideo z obrad Rady Miasta można obejrzeć TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: SAPiK