Dodatki dla nauczycieli, becikowe i budżet obywatelski

Miasto z Wizją / 18.11.2018 / Komentarze
Są pieniądze na realizację wyborczych obietnic

Jak już pisaliśmy w rozmowie z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem, w artykule dot. konstruowania przyszłorocznego budżetu miasta:

w budżetowym projekcie burmistrz uwzględnił część obietnic wyborczych złożonych przez burmistrza elekta Daniela Raka.

Wiadomo już, że znalazły się pieniądze dla nauczycieli i na becikowe. Nowością (z nazwy) jest również budżet obywatelski. Do tej pory funkcjonował, jako Szczecinecki Budżet Obywatelski. Rada Miasta uwzględniała w jego zakresie realizacji wnioski radnych. W tej inicjatywie powstało wiele inwestycji, które szeroko opisywaliśmy w dzienniku internetowym "Miasto z Wizją" oraz na łamach miesięcznika "Dzień Dobry Szczecinek".

Jak niejednokrotnie podkreślał wiceburmistrz Daniel Rak, sprawa "powołania do życia" budżetu obywatelskiego wypływała podczas, nie tylko przedwyborczych, spotkań z mieszkańcami Szczecinka. Stąd też ujęcie tego postulatu w programie wyborczym burmistrza elekta. Padły też zapewnienia, że szczecinecczanie będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej.

O budżecie obywatelskim i finansowaniu innych obietnic złożonych przez D. Raka powiedział nam podczas konstruowania budżetu na 2019 rok burmistrz Jerzy Hardie-Douglas:

- Mam nadzieję, że burmistrz Daniel Rak będzie w stanie spełnić swą obietnicę wyborczą i za darmo autobusami KM będziemy jeździć od 2020 roku. Kolejne obietnice, które też będą realizowane, to budżet obywatelski, „becikowe” i większe pieniądze dla nauczycieli.  Na budżet obywatelski w 2019 roku zabezpieczyliśmy 800 tys. zł. Jeśli Kronospan wywiąże się z obietnicy z podpisanego z miastem porozumienia, to kwota ta zwiększy się o darowiznę 250 tys. zł od naszego największego szczecineckiego pracodawcy.