Szczecinek z nową ulicą i rondem

Miasto z Wizją / 14.11.2017 / Komentarze
Miasto przebuduje gruntowy trakt łączący ul. Polną z Kołobrzeską

Zjechać z ulicy Kołobrzeskiej w kierunku sklepu "Intermarche" i sąsiedniej stacji benzynowej, w drogę osiedlową Kołobrzeska czy też do pobliskiego kościoła, jest jeszcze niewielkim problemem. Jednak wyjechać z w/w uliczek na Kołobrzeską, to już nie taka prosta sprawa, szczególnie w porach o dużym natężeniu ruchu na ulicach miasta.

Mamy dobrą wiadomość nie tylko dla zmotoryzowanych mieszkańców Szczecinka, ale również rowerzystów i pieszych. Jak ujawnił nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, w ratuszu zapadła decyzja o budowie nowej ulicy.

- Chodzi o przebudowę gruntowego traktu łączącego ulicę Polną z Kołobrzeską, biegnącego pomiędzy osiedlem domów socjalnych i parafią pw. Miłosierdzia Bożego - mówi nam burmistrz.

- Przy wlocie tej nowej ulicy w ulicę Kołobrzeską zbudujemy rondo. Będziemy mogli wjechać na nie od strony sklepu" Tesco" i Osiedla Zachód - w ciągu ulicy Kołobrzeskiej, z drogi osiedlowej Kołobrzeska, od strony sklepu "Intermarche" i nową ulicą od strony ulicy Polnej. Czyli będzie na nim pięć komunikacyjnych wlotów i wylotów zarazem.

Inwestycja jest już ujęta w przyszłorocznym projekcie budżetu miasta. Ratusz zabezpieczył również na jej realizację środki finansowe.

Niewykluczone, że nową szczecinecką inwestycję drogową wesprze finansowo Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, "właściciel" ul. Kołobrzeskiej.