Trwają poszukiwania dawcy szpiku dla Natalii

Miasto z Wizją / 12.11.2017 / Komentarze
Rozpoczął się nierówny wyścig z czasem. Każdy z nas może pomóc rejestrując się w bazie dawców

Młoda mieszkanka gminy Czarne, 16-letnia Natalia Otton od kilku miesięcy walczy z ostrą odmianą białaczki limfoblastycznej. Kiedy w czerwcu tego roku usłyszała diagnozę, jej życie diametralnie się zmieniło. Rozpoczął się nierówny wyścig z czasem. Natalia bowiem, która obecnie poddawana jest chemioterapii, musi w ciągu najbliższych czterech miesięcy przejść przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Jednak póki co nie udało się odnaleźć jej „bliźniaka”, który mógłby podzielić się z nią swoim szpikiem.

W akcję mającą na celu znalezienie dawcy – poprzez zachęcanie wszystkich do rejestracji w bazie dawców – wsparł m.in. szczecinecki Klub Sportów Walki oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Lotynia. 19 listopada w okolicznych miejscowościach odbędą się akcje umożliwiające potencjalnym dawcom rejestrację. Trwać one będą od godz. 10.00 do godz. 16.00 w następujących punktach:
- Czarneńskie Centrum Kultury - ul. Kolejowa 14, Czarne
- Świetlica w Sierpowie - Sierpowo 22a
- Szkoła Podstawowa w Krzemieniewie - Krzemieniewo 16
- Zespół Szkół w Lotyniu-  ul. Polna 9, Lotyń

Kolejna taka akcja odbędzie się 2 grudnia podczas corocznej Gali Sportów Walki w Szczecinku oraz w trakcie jej trwania.
- Zwracam się do wszystkich z prośbą o wsparcie Fundacji DKMS oraz dołączenie do grona potencjalnych dawców szpiku, gdyż można w ten sposób uratować ludzkie życie. Rejestracja zajmuje 10 minut. I Ty możesz uratować komuś życie – apeluje Natalia.

Tekst: Marzena Góra