Turniej darta osób niesłyszących

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.04.2019 / Komentarze
Przyjaciele Języka Migowego spotkali się na kolejnych zawodach

W miniony weekend odbył się kolejny turniej darta dla osób niesłyszących zorganizowany przez Fundację „Przyjaciele Języka Migowego”. Swoich sił w zawodach spróbowało prawie 30 osób niesłyszących z terenu naszego miasta i powiatu.

- Osoby niesłyszące nie tylko mogły  spotkać się w swoim gronie, aktywnie spędzić wolną sobotę, ale i po raz kolejny przekonać się, że brak słuchu nie jest przeszkodą w cieszeniu się życiem, a wyostrzony wzrok, który mają z racji swojej niepełnosprawności, może być ogromną zaletą – mówi Ewa Tomczyk, prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego. - Tego typu spotkania nie tylko  integrują społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności, z jaką muszą borykać się na co dzień, ponieważ jeżeli osoby niesłyszące są w swoim gronie ich niepełnosprawność po prostu znika.  

Spośród kobiet największą celnością wykazała się Agata Kozakiewicz-Chochowska zajmując  I miejsce, tuż za nią znalazła się Małgorzata Przybysławska. III miejsce zajęła Dorota Szewczykowska, a IV - Jolanta Niewińska. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Szymon Zajkowski – I miejsce, Leszek Humaj – II miejsce, Robert Jurewicz – III miejsce i Piotr Szrębski IV miejsce. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Głuchy, ale aktywny w roku 2019” dofinansowanego przez Powiat Szczecinecki.

- W bieżącym roku Fundacja będzie jeszcze realizować dwa inne projekty. „Spływ kajakowy dla osób niesłyszących”, który będzie dofinansowany przez Powiat Szczecinecki oraz „Rozmigany Szczecinek 2019”, który będzie dofinansowany przez Urząd Miasta w Szczecinku. W ramach tego zadania osoby niesłyszące będą mogły wziąć udział w dwóch wyjazdach do Redy i Gdańska oraz dwudniowym wyjeździe do Wrocławia. Oprócz tego we wrześniu zostanie zorganizowany Dzień Głuchego połączony z turniejem darta, w grudniu odbędzie się spotkanie wigilijne oraz zostanie zakupione wyposażenie do prowadzenia klubu i dla niesłyszących.

- W ostatnich latach lokalna społeczność osób niesłyszących coraz bardziej czuje się  zintegrowana  i odczuwa pozytywne zmiany, bezpośrednio jej  dotyczące. Gdyby ktoś z Państwa chciał podzielić się z nami wiedzą na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez podopiecznych Fundacji, widział jakąś możliwość współpracy lub zechciał wspomóc nasze działania w jakiejkolwiek formie, prosimy o kontakt na nasz adres mailowy: fundacjapjm@wp.pl – dodaje Ewa Tomczyk.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Przyjaciele Języka Migowego