Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 27.05.2019 / Komentarze
Śmieci przy kontenerze, pobity mężczyzna i dwie pijane małolaty

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 132 interwencje w stosunku do 146 osób.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 51 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 38 zdarzeń, z czego w 24 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii przekazaliśmy 4 zwierzęta - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W sobotę (25.05) po godz. 7 strażnicy ujawnili stertę śmieci wyrzuconą przy kontenerze na śmieci w kompleksie garaży na ul. Narutowicza. Strażnicy ustalili sprawcę, który po ukaraniu śmieci uprzątnął.

Tego samego dnia wieczorem patrol dozorując ul. Wyszyńskiego w jednej z bram wjazdowych na podwórko zauważył zakrwawionego, leżącego mężczyznę. W rozmowie ze świadkami ustalono, że mężczyzna został pobity. Ustalono dane sprawcy. Na miejsce wezwano Policję oraz zespół ratunkowy. Strażnicy z policjantem udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy a po przyjeździe zespołu ratunkowego został on zabrany do szpitala.

W niedziele (26.05) około godz. 21 strażnicy interweniowali w jednej z placówek oświatowo-wychowawczych. Powód? Dwie wychowanki znajdowały się pod wpływem alkoholu. Pozostawiono je pod opieką wychowawcy.

W ubiegłym tygodniu zabezpieczaliśmy Rodzinne Czytanie, Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Festiwal Koszykówki Ulicznej oraz - w niedziele wybory do parlamentu Europejskiego.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto w tekście: Straż Miejska w Szczecinku