Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.02.2019 / Komentarze
W ogniu kominy i śmietniki. Zwisająca rynna i tynk. Problem z tlenkiem węgla

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 12 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, JRG brała też udział w akcji gaszenia 9 pożarów.

W poniedziałek (4.02) strażacy monitorowali powietrze na zawartość tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. 1 Maja. Skasowali też zwisającą rurę spustową na budynku przy ul. Boh. Warszawy oraz gasili palącą się sadzę w przewodach kominowych - na posesjach w Kądzielni i przy ul. Warcisława IV w Szczecinku.

We wtorek (5.02) do pożaru sadzy w przewodzie kominowym doszło na posesji przy ul. 1 Maja w Szczecinku. Strażacy likwidowali też zadymienie w mieszkaniu przy ul. Konopnickiej w Bornem Sulinowie.

W środę (6.02) zadymienie miało miejsce w mieszkaniu w Jeleniu. W czasie interwencji strażacy stwierdzili tlenek węgla. Doszło również do dwóch pożarów - pojemnika na odpady komunalne przy ul. Toruńskiej oraz sadzy w kominie na posesji w Parsęcku. Strażacy pomogli też kobiecie w dotarciu do mieszkania po zatrzaśnięciu drzwi balkonowych przez dziecko. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/dwulatek-zamknal-mame-na-balkonie

W czwartek (7.02) strażacy pomogli ratownikom medycznym w zniesieniu chorej kobiety do karetki (ul. Mierosławskiego). Usuwali też zwisający na wysokości około 8 metrów tynk nad chodnikiem (budynek przy ul. Parkowej) oraz gasili palący się pojemnik na odpady komunalne (ul. Bartoszewskiego) i palącą się sadzę w przewodzie kominowym przy ul. Krętej.

W sobotę (9.02) śmietnik palił się przy ul. Warszawskiej. JRG monitorowała też skład powietrza na zawartość tlenku węgla. Takie zdarzenia miały miejsce przy ul. Artyleryjskiej, Kopernika i Karlińskiej.

- We wszystkich przypadkach zadziałała czujka tlenku węgla - ujawnia nam mł. kpt. M. Śledź.

Strażacy gasili też pożar sadzy w przewodzie kominowym na posesji przy ul. Bolesława Chrobrego w Barwicach oraz pomogli ratownikom medycznym i policjantom w dotarciu do mieszkania przy ul. Mierosławskiego.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk