Tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 28.02.2024 / Komentarze
Problemy z bezdomnymi i nieletnimi

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 121 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 15 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 66 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

Strażnicy zastosowali blokady na koła 17 samochodów i pomogli w uruchomieniu 3 pojazdów. Trzy zwierzęta zostały przekazane do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W poniedziałek (19.02) około godz. 10.30 patrol interweniował na terenie Zespołu Szkół im KEN, gdzie dwóch nieletnich chłopców paliło papierosy. Zostali doprowadzeni do dyrekcji szkoły.

We wtorek (20.02) po godz. 11 patrol został wezwany na pomoc osobie niepełnosprawnej, która porusza się na wózku inwalidzkim. Strażnicy znieśli kobietę z wózkiem, a dwie godzinny później z powrotem wnieśli ją do mieszkania.

W czwartek (22.02)po godz. 10 operator monitoringu ujawnił dwie osoby pijące alkohol i palące papierosy na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Cieślaka. Osoby, kobieta i mężczyzna, bezdomni okazali się dobrze znani strażnikom z poprzednich podobnych zdarzeń. Na wymienione osoby zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W niedzielę (25.02) przed godz. 17 dyżurny SM skierował patrol na teren Strefy Aktywnego Wypoczynku, gdzie operator monitoringu ujawnił dwie osoby, które spożywały alkohol.

Na miejscu okazało się, że są to osoby nieletnie. Obaj przyznali się do picia piwa. Twierdzili, że alkohol zakupiła im nieznana, przypadkowo spotkana osoba. W porozumieniu z dyżurnym na miejsce zostali wezwani opiekunowie, którzy odebrali dzieci.

Tekst: Jolanta Siemaszko/Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska