Wandale na pomoście i gość z atrapą broni

Miasto z Wizją / 27.05.2018 / Komentarze
Nocne życie Szczecinka

Jeśli ktoś myśli, że nocą Szczecinek "idzie" na zasłużony odpoczynek, jest w błędzie. Po zmroku ujawniają się wandale. Mają też miejsce różne dziwne zdarzenia.

Z piątku na sobotę (25/26.05) około godz. 2.40 operator monitoringu miejskiego zauważył na obrazie z kamery przy CK Zamek grupę mężczyzn na pomoście jak malują filary i elewację nowego pomostu sprayem.

- Na miejsce został wysłany patrol składający się ze strażniczki i policjanta. Przed przejazdem radiowozu mężczyźni uciekli - mówi "Miastu z Wizją" dyżurny komendy SM.

- Na miejscu patrol sprawdził przyległy teren, strażniczka zauważyła jednego ze sprawców, który chował się w krzakach, ujęła go i przekazała policjantowi. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli puszkę po sprayu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Policji. Wandal już wcześniej był zatrzymywany za niszczenie mienia. Dalsze czynności prowadzi Policja.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę (26/27.05) około godz. 5.30 operator monitoringu zauważył na obrazie z kamery przy pomniku Piłsudskiego mężczyznę, który trzymał w ręku przedmiot przypominający pistolet.

Dyżurny o zauważonym zdarzeniu powiadomił policję. Na miejsce przyjechał patrol, który zatrzymał mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że przedmiot, który miał przy sobie to była atrapa broni.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku