Wandale na przystanku i pijany w sztok "tatuś"

Miasto z Wizją / 26.09.2016 / Komentarze
106 interwencji Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 106 interwencji w stosunku do 109 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu miejskiego ujawniliśmy 30 zdarzeń, z czego w 25 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (19.09) przed godz. 7 podczas dozoru ul. Kolejowej strażnicy ujawnili zniszczoną pokrywę studzienki kanalizacyjnej. O konieczności zabezpieczenia "pułapki" został poinformowany zarządca terenu.

Tego samego dnia przed godz. 19 patrol został wezwany do upojonego alkoholem mężczyzny z małym dzieckiem. Mężczyznę strażnicy zatrzymali przy ul. Zielonej. Miał pod opieką dwuletniego chłopca w wózku. Stan mężczyzny wskazywał na upojenie alkoholowe. Patrol policji, który sprawdził go alkotestem stwierdził u niego prawie… 4 promile alkoholu.

We wtorek (20.09) około godz. 17 strażnicy wykonywali czynności związane z zanieczyszczeniem Niezdobnej. Na miejscu ujawnili rurę, z której wypływała biała ciecz i wpływała do rzeczki. Jak się okazało zanieczyszczenia dokonała firma dekarska wykonująca prace na jednym z bloków przy ul. Wodociągowej.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

W piątek (23.09) przed godz. 20 patrol SM został wezwany na interwencję na ul. Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono spożywanie alkoholu oraz zakłócanie porządku publicznego przez grupę osób. Na miejscu zastano czterech mężczyzn, z których na dwóch zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Pomimo podjęcia interwencji mężczyźni ci w dalszym ciągu wykrzykiwali słowa wulgarne. Wylegitymowanie jednego z nich było możliwe dopiero po przyjeździe Policji.

W sobotę (24.09) około godz. 15 strażnicy ujawnili wybitą szybę w przystanku komunikacji miejskiej usytuowanym przy ul. Szafera. Po odtworzeniu nagrań z monitoringu będzie można ustalić sprawców tego zniszczenia.

W niedzielę (25.09) patrol otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który miał się obnażać na przystanku komunikacji miejskiej.

- Na miejscu wylegitymowano tego osobnika - mówi G. Grondys. - Zostanie na niego sporządzony wniosek o ukaranie za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku.

W minionym tygodniu patrole Straży Miejskiej zabezpieczały też imprezy kulturalne odbywające się na terenie miast.

- Był to koncert przy Zamku Książąt Pomorskich oraz impreza dla młodzieży - Rajd Rowerowy "Naokoło jest wesoło".

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto w galerii: Zniszczony przystanek autobusowy - Straż Miejska