Ważne sprawy, ważna sesja Rady Miasta

Miasto z Wizją / 14.12.2017 / Komentarze
Budżetowe obrady w ratuszu

To z pewnością, obok sesji absolutoryjnej będzie najważniejsza sesja w tym roku - radni uchwalą budżet miasta na 2018 rok. Obrady odbędą się w poniedziałek 18 grudnia. W porządku sesji zapisano 23 punkty.

Po załatwieniu spraw regulaminowych, radni podejmą uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Szczecinek na lata 2018-2026 oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecinek.

W dalszej części obrad rada debatować będzie nad budżetem miasta na rok 2018 (wszystko o budżecie w naszych wcześniejszych artykułach) oraz wieloletnią prognozą finansową miasta na lata 2018-2025.

Radni dokonają też zmian w tegorocznym budżecie miasta. Podejmą również decyzje w sprawie: zbycia nieruchomości stanowiącej własność miasta, przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „28 Lutego III” i „Świątki III” oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kaszubska II” i „Koszalińska-3”.

Kolejnymi miejskimi dokumentami o realizacji, których zdecyduje rada są Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Szczecinek na rok 2018 oraz Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2018-2020.

W dalszej części obrad radni podejmą uchwały w sprawie: zatwierdzenia projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia-schroniskach dla osób bezdomnych, innych niż prowadzone przez Miasto Szczecinek.

Rada odniesie się też do skarg mieszkańców Szczecinka na Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz na działania Burmistrza.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady Miasta oraz zapytania radnych zakończą obrady. Początek sesji o godz. 9.

Na zdjęciu: Obrady Rady Miasta w grudniu 2016 roku. Dyskusja nad budżetem Szczecinka 2017.