Wędkarze walczą o cenne trofeum

Miasto z Wizją / 14.09.2018 / Komentarze
Rozpoczęły się zmagania z drapieżnikami. Najlepszy z najlepszych otrzyma "Puchar Stanicy Wędkarskiej"

Dziś (niedziela 16.09) na jeziorze Trzesiecko rozgrywane są zawody o "O Puchar Stanicy Wędkarskiej". Ich organizatorem jest Koło PZW "Jesiotr".

- Do łowów szczupaków, sandaczy, okoni i sumów przystąpiło 23 wędkarzy ze Szczecinka, regionu i kraju" - mówi "Miastu z Wizją" Maria Siebert, sędzia główny dzisiejszych zawodów.

- Przyjechali do nas koledzy m.in. z Człuchowa, Mielna, Połczyna, Bobolic, Białego Boru, a nawet z Ozorkowa koło łodzi. Wędkarze zmagać się będą z rybami przez sześć godzin. Później do pracy weźmie się komisja, która ogłosi rezultaty pierwszego Pucharu Stanicy Wędkarskiej.

Trofeum, o które walczą dziś wędkarze prezentuje się znakomicie. Piękny puchar został ufundowany przez Burmistrza Szczecinka. Jest nagrodą przechodnią, gdyż zawody zostały wpisane do stałego kalendarza sportowego "Jesiotra".

Przypomnijmy: W czerwcu minęły dwa lata od oddania do dyspozycji szczecineckich wędkarzy Stanicy Wędkarskiej przy ul. Kilińskiego nad jeziorem Trzesiecko.

Ten jedyny tego typu na Pomorzu i jeden z nielicznych w Polsce obiekt jest prawdziwą dumą naszych wędkarzy. Ostatnio naszą stanicę podziwiał szef polskich wędkarzy - prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik, który przebywał w Szczecinku na zawodach wędkarskich zorganizowanych przez miasto i organizację "Wędkarze bez barier". W rozmowie z naszym dziennikarzem nie krył zachwytów nad domostwem wędkarskiej braci. Jednocześnie bardzo chwalił działania władz miasta na rzecz rozwoju sportu wędkarskiego w Szczecinku.