Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.10.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Już w czwartek (18.10) nad Trzesiecko powtórnie zjechali najznakomitsi specjaliści rywalizacji z wielkimi rybami, nie tylko z kraju, ale również z wielu państwa europejskich. Dzięki temu należy oczekiwać, że wędkarska impreza "Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018" ma szansę pobić wszelkie wędkarskie rekordy. Impreza potrwa do soboty (20 października). W Szczecinku nie zabraknie zatem wędkarskich emocji. Ale nie tylko. Także sympatycy wędkarstwa niebiorący udziału w zawodach mogą skorzystać z atrakcji, jakie niosą ze sobą zawody Crazy Fishermen Trophy. W piątek i sobotę teren rekreacyjny przy Zamku Książąt Pomorskich zostanie oponowany przez topowe firmy. Swoje produkty prezentować będą m.in. firmy: Shimano, Savage Gear, Okuma, Wiley X, Woblery TG oraz  producent aluminiowych łodzi wędkarskich, szwedzka firma Scandica. Nowością, której jeszcze w Szczecinku nie było będzie symulator holu ryb.

Harmonogram zawodów:
Piątek 19.10
godz. 8-14 - I tura zawodów: jezioro Trzesiecko i jezioro Wierzchowo
Sobota 20.10
godz. 8-14 - II tura zawodów: jezioro Trzesiecko i jezioro Wierzchowo
godz. 20 - zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród – CK Zamek

W piątek, 19 października na scenie szczecineckiego kina wystąpi Teatr Capitol, który odwiedzi nas ze spektaklem „Skok w bok”. O czym opowiada spektakl? Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje, no i oczywiście niestety partner także ten sam. Aby więc tym razem urlop nie był nudny, mężowie postanawiają urozmaicić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Tylko jakich argumentów powinni użyć, by ich chytry plan się ziścił? Ich obawy są jednak przedwczesne. Szybko okazuje się, że pań wcale nie trzeba do tego pomysłu przekonywać… Jak zamierzają ten urlop spędzić mężowie? A w jaki sposób będą wypoczywać ich małżonki? I na koniec – najważniejsze pytanie! Dlaczego wybór miejsca docelowego ma aż tak ogromne znaczenie? Impreza biletowana.

Tego dnia warto również zaplanować wypad do Piano Baru. Tu o godz. 21.00 rozpocznie się dobrze już  chyba wszystkim znane house party, na które spragnionych dobrej zabawy mieszkańców tradycyjnie zaprasza Dj TheNee (wstęp 5 zł).

W sobotę, 20 października turyści z Koła PTTK "Wiarusy" spotkają się na kolejnym rajdzie w ramach cyklu jesiennych rajdów. Szczecineccy „turyści” wyruszą o godz. 8.30 spod dworca PKP autobusem linii Komunikacji Miejskiej nr 13, który na swoich przystankach będzie zabierał kolejnych uczestników. Pojadą oni do Parsęcka, gdzie rozpocznie się Rajd Turystyczny Wojskowego Koła PTTK “Wiarusy” pn. “Trzesiecko”. Zakończenie rajdu przewidziano około godz. 14 w ogródku SAPiK przy ul. Kilińskiego. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali moc atrakcji wraz z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Tego dnia w ramach trwających przez cały miesiąc Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się Eliminacje Rejonowe Festiwalu Pieśni Religijnej. Odbędą się one w Sali widowiskowej kina Wolność. Początek eliminacji organizatorzy zaplanowali na godz. 9.

Również w sobotę 20 października szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. Tym razem w cyklu: The Met Live in HD pojawi się opera "Samson i Dalila" Camille Saint-Saënsa. Ta biblijna opowieść o hebrajskim siłaczu Samsonie i filistyńskiej uwodzicielce Dalili inspirowała wielu twórców. Dzieło Camille’a Saint-Saënsa jest jej najbardziej znaną muzyczną interpretacją, a jednocześnie jedyną operą kompozytora, która regularnie pojawia się na scenach świata. Dalila, przedstawicielka pokonanego przez Hebrajczyków plemienia, kusząc Samsona swoim pięknem i miłością, najpierw wydobywa od niego tajemnicę jego nadprzyrodzonej siły ukrytej w długich włosach, a potem pozbawia go jej przez ich obcięcie. Początek spektaklu o godz. 18.55. Bilety na to wydarzenie w cenie 35 zł dostępne są do nabycia w kasie kina.

Tekst i foto (kolaż): Marzena Góra

Wideo: Metropolitan Opera - "Samson i Dalila"