Decyzja zapadła. Ruszają prace nad nowym muralem!

Miasto z Wizją / 09.07.2018 / Komentarze
Dzieło autorstwa Dariusza Milińskiego nawiązuje bezpośrednio do naszego miasta

To już właściwie pewne – w Szczecinku powstanie kolejny mural! Ma być on jednocześnie pamiątką po tegorocznej, szóstej edycji Art Pikniku. Będzie to dzieło autorstwa znanego malarza Dariusza Milińskiego dedykowane specjalnie naszemu miastu (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Co prawda zbiórka pieniędzy na sfinansowanie całego przedsięwzięcia wciąż trwa, a do wspomnianej imprezy pozostały dwa tygodnie, to prace nad muralem właśnie się rozpoczęły. Powstanie on na ścianie kamienicy przy parkingu ratusza.

– Decyzje o powstaniu muralu już zapadły - mówi "Miastu z Wizją" Marcin Bocheński, który także od momentu zrodzenia się pomysłu na nowy mural prowadzi internetową zbiórkę środków na jego sfinansowanie. - Jak dotąd udało się zebrać ok. 5 tyś. zł. Wśród 74 darczyńców chcących upiększyć nasze miasto znaleźli się znani artyści, politycy, przedsiębiorcy oraz wielu mieszkańców zakochanych w swojej małej ojczyźnie.

Część zebranych środków pochodzi ze wspomnianej, trwającej cały czas internetowej zbiórki, którą można wesprzeć klikając TUTAJ. Kolejne 10 tys. złotych pochodzi z dofinansowania z „Programu Społecznik”. Również jeden ze szczecineckich przedsiębiorców zadeklarował przekazanie na ten cel 10 tys. zł. Również burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zaoferował finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że artysta Dariusz Miliński zaproponował projekt  muralu, który będzie nawiązywał bezpośrednio do naszego miasta. Dzieło zostanie bowiem opatrzone herbem Szczecinka. Znalazła się na nim także wieża ciśnień w ze swoją (nieistniejącą już) zabytkową kopułą oraz budynek kościoła pw. NNMP.

Każdy z nas wziąć może czynnie uczestniczyć w projekcie, który znalazł tak szerokie poparcie społeczności Szczecinka, wpłacając dowolną kwotę na ten cel:  https://zrzutka.pl/fv9a3e.

Przypominamy, że  wszyscy darczyńcy w ramach wyrazów wdzięczności za wsparcie, otrzymają podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora – Dariusza Milińskiego. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Plawnej - Magicznego Miejsca - Pławnej gdzie żyje i tworzy artysta. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie także możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki.

O realizacji muralu będziemy informowali na bieżąco.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk