Czas na remont pomostów i hangaru dla statków

Miasto z Wizją / 21.05.2024 / Komentarze
Będą wodne atrakcje, ale dopiero w przyszłym roku

Od wybudowania hangaru dla statków szczecineckiej białej floty mija w tym roku 15 lat. O pięć lat krócej (budowę zakończono w 2014 roku) są z nami pomosty na usytuowanej tuz obok Plaży Miejskiej. Teraz miasto podjęło decyzję o ich gruntownym remoncie. Obie konstrukcje są zbudowane z drewna i betonu. Nie ma się zatem co dziwić, że upływ czasu daje się im mocno we znaki i osłabia konstrukcje.

Niestety, planowany zakres robót pozwoli na ich zwieńczenie dopiero w przyszłym roku (rozpoczęcie robót - początek lipca br. - zakończenie: przekazanie zamawiającemu obiektu — nie później niż 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy).

Tak więc z planowanych atrakcji (nowy pomost, fontanny dekoracyjne i park wodny) będziemy się mogli w pełni cieszyć dopiero w przyszłorocznym sezonie kąpielowym.

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne (miasto ogłosiło już przetarg na wykonawcę inwestycji), to czekają nas prace polegającej na remoncie i przebudowie zespołu drewnianych pomostów wraz z doposażeniem obiektu plażowego w infrastrukturę rekreacyjno-sportową, obejmującym budowę fontann dekoracyjnych, montaż pływającego parku wodnego oraz remont elewacji hangaru nawodnego.

Na oferty miasto czeka do 4 czerwca br.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Projekt Plaży Miejskiej - UM Szczecinek