Hardie-Douglas obraża chorych na nowotwór

Miasto z Wizją / 22.02.2024 / Komentarze
Skandaliczny wpis na Facebooku

Skandaliczny wpis radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Jakuba Hardie-Douglasa. Syn kandydata na burmistrza Szczecinka w relacji zamieszczonej na portalu Facebook obraził osoby chorujące na nowotwory. To kolejny przejaw prowadzenia przez przedstawiciela Komitetu Douglasa kampanii wyborczej opartej na obrażaniu innych i wyśmiewaniu ich ułomności.

Wpis dotyczy grafiki zamieszczonej w sieci przez posła Bartosza Arłukowicza. Informuje on w nim, że Europejski Plan Walki z Rakiem zakłada przekazanie 4 miliardów euro na walkę z tą chorobą. Nie to jednak najbardziej zainteresowało radnego Hardie-Douglasa.

W lekceważący sposób odniósł się on do tej informacji wykorzystując słowo „rak”. Jest to homonim zbieżny z nazwiskiem kandydata na burmistrza Szczecinka startującego z ramienia PO, Daniela Raka. Homonim, to nic innego, jak wyraz mający takie samo brzmienie, ale zupełnie inne znaczenie. I właśnie tę grę słów wykorzystał Jakub Hardie-Douglas.

W swojej relacji syn Jerzego Hardie-Douglasa napisał „Dzięki Bartek. Ale ogarniemy sami” kompletnie zmieniając sens informacji zamieszczonej przez posła Bartosza Arłukowicza. Jednocześnie w lekceważący sposób odniósł się do osób chorujących na nowotwory. Wykorzystał ich chorobę i cierpienie w bieżącej walce politycznej chcąc w ten sposób ośmieszyć politycznego rywala.

To kolejny przejaw kampanii wyborczej opartej na hejcie i obrażaniu innych osób w wykonaniu przedstawiciela Komitetu Douglasa.

Redakcja Miasto z Wizją

Foto: Screen - Facebook