PiS "uwalił" objazd na Bugno

Miasto z Wizją / 22.09.2018 / Komentarze
Miasto czekało na pomoc finansową. Jednak zgodnie z przewidywaniami burmistrza nie doczekało się

Na majowej sesji Rada Miasta wprowadziła zmiany w tegorocznym budżecie Szczecinka. Jedną z nich było urealnienie wydatków na planowaną inwestycję pn. „Budowa odcinka drogi gminnej nr 76 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - ul. Bugno - ul. Koszalińska w Szczecinku”.

- Musimy zabezpieczyć tzw. wkład własny, ponieważ aplikujemy o pieniądze na przebudowę tej drogi - powiedział nam wówczas burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Czekamy na rozstrzygnięcie i decyzję rządu w tej sprawie. Niestety, mam nieoficjalne wiadomości od jednego z polityków PiS-u, że Szczecinek to może zapomnieć o jakichkolwiek środkach. Nietrudno się w tym przypadku domyśleć, że samorządy wyłącznie spolegliwe wobec partii rządzącej dostaną pieniądze. Na dziś wszystko wskazuje na to, że tych pieniędzy nie dostaniemy, ale oficjalnie o tym nie wiem.

Burmistrz zaznaczył jednocześnie, że jeżeli Szczecinek nie otrzyma pomocy finansowej na budowę drogi łączącej Rondo R-1 na drodze ekspresowej S11 z ul. Bugno, inwestycja nie będzie realizowana.

- Szkoda, bo na tą drogę czeka bardzo wielu mieszkańców Szczecinka, szczególnie tych, dla których objazd do zakładów pracy na Bugnie jest obecnie trudny. Tak się niestety dzieje, takie jest życie, tak działa PiS. Po prostu daje tylko swoim - kończy nasz rozmówca.

Niestety, te hiobowe wiadomości się sprawdziły. Szczecinek został "spuszczony".

- Miasto nie otrzyma w tym roku nawet złotówki z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

W związku z taką sytuacją, Rada Miasta na najbliższej sesji w poniedziałek 1 października dokona zmian w tegorocznym budżecie. W projekcie uchwały zapisano: "Zmniejszyć dochody miasta o kwotę 1 350 000 zł, w związku z nieotrzymaniem dofinansowania na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Budowa odcinka drogi gminnej nr 76 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - ul. Bugno - ul. Koszalińska w Szczecinku".