Rozgrywki online, a emocje w realu

Miasto z Wizją / 26.04.2024 / Komentarze
Uczniowie przeszli samych siebie w kolejnej odsłonie turnieju e-sportu

Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, czyli tak zwanego „Ekonomika”, wyczekują wiosny, bo wtedy szkoła na kilka dni zmienia się w świat prosto z gier. Tak było również w tym roku, gdy ósma już edycja turnieju „W i Poza Ekranem” została oficjalnie rozpoczęta. Sala gimnastyczna, klasy, szatnie oraz „katakumby” przeistoczyły się w kryjówkę dla graczy (i nie tylko) z prawdziwego zdarzenia. Światła, dym, muzyka i energia, które wypełniały pomieszczenia, pomagały uczestnikom wydarzenia poczuć klimat ulubionych gier, nawet, gdy byli tylko widzami. Przez trzy dni impreza przyciągnęła mnóstwo młodzieży z całego miasta. Po minach nauczycieli można było wywnioskować, że im również udzielił się wyjątkowy nastrój i chętnie oglądali poczynania uczniów w trwających rozgrywkach.

„Myślę, że temat zainteresował wiele osób. Kręci się sporo ludzi, cały czas ktoś przychodzi i nie są to tylko uczniowie naszej szkoły” – powiedziała już pierwszego dnia główna organizatorka turnieju „W i Poza Ekranem”, Zuzanna Teszke, uczennica trzeciej klasy technikum o profilu informatycznym. Młodzi inicjatorzy projektu pilnowali na każdym kroku, żeby WiPE przebiegł bez przeszkód, a wszyscy kibice jak najlepiej spędzili czas.
Tegoroczna edycja turnieju była wielkim hitem, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Już odliczamy dni do kolejnej edycji „W i Poza Ekranem”!

Tekst i foto; Weronika Sawicka