Szczecinkowi "przybędzie" ulic

Miasto z Wizją / 13.11.2019 / Komentarze
Stara obwodnica miasta straciła status dróg krajowych DK11 i DK20

Wraz z oddaniem do użytku obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała samorządowi wojewódzkiemu jurysdykcję nad drogami DK11 i DK20 dotąd przebiegającymi przez miasto. Chodzi o ciąg ulic: Pilska, Sikorskiego, Słowiańska, Cieślaka, Narutowicza i Koszalińska.

Jak powiedział nam wiceburmistrz Maciej Makselon, dawna "jedenastka" i "dwudziestka" trafią wkrótce pod zarząd miasta, powiatu i gminy.

- To łącznie 9,5 km dawnych dróg krajowych - mówi "Miastu z Wizją" M. Makselon. - Marszałek Województwa poinformował już o tym fakcie starostę szczecineckiego. Chodzi o to, że ten miejski odcinek byłych już dróg krajowych stanie się drogą powiatową. Natomiast starosta ma takie same uprawnienia i w ciągu 30 dni może poinformować Miasto Szczecinek i Gminę Szczecinek o "przydzieleniu" im stosownych odcinków byłej 11 i 20. Oznacza to, że utrzymanie tych ulic spadnie na barki szczecineckich samorządów.

Jak ujawnił nam wiceburmistrz, rozmowy w tej kwestii są już prowadzone.

- Burmistrz Daniel Rak rozmawiał z przedstawicielem GDDKiA oraz dziś (13.11) z wicestarostą szczecineckim i dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg. Z pewnością dojdziemy do porozumienia i wkrótce okaże się, kto za jakie ulice będzie odpowiadał - mówi M. Makselon.

- Myślimy też o tym, by przy okazji tej drogowej operacji uporządkować kwestie kilku ulic, które są obecnie w zarządzie powiatu, ale sens i logika podpowiadają, by były one miejskie. Przed nami kolejne spotkania.