21 wybrańców mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 29.04.2024 / Komentarze
Nie obędzie się bez koalicji. N razie są zmiany personalne

Mieszkańcy Szczecinka zdecydowali, że w ławach sali obrad Rady Miasta zasiądą następujące osoby: Daniel Rak, Ryszard Pazoła, Krystyna Kaszewska, Janusz Rautszko, Anna Ponichtera, Damian Cembrowski, Grażyna Kuszmar, Paulina Peciak-Nazarewska, Krzysztof Zawada, Maciej Batura, Magdalena Lubczyk, Szymon Kiedel, Jacek Lesiuk, Małgorzata Bała, Marcin Jaczewski, Wojciech Stypa (?), Marek Ogrodziński, Jacek Brynkiewicz, Małgorzata Kubiak-Horniatko, Katarzyna Dudź i Joanna Pawłowicz.

Skład personalny RM jednak się zmieni. Z mandatu zrezygnował Maciej Makselon. Na jego miejsce wejdzie (prawdopodobnie) Szymon Kiedel. Z mandatu zrezygował również burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. W ławach Rady Miasta zastąpi go Anna Ponichtera.

To nie koniec prawdopodobnych zmian w RM. Nadal nie wiadomo co stanie się z mandatem Wojciecha Stypy .

Reasumując: Koalicja Obywatelska zdobyła 10 mandatów (do rządzenia potrzebuje minimum jednego radnego z innego ugrupowania), Komitet Douglasa 6 mandatów, Porozumienie Samorządowe 3 mandaty oraz Porozumienie dla Szczecinku i Wspólny Dom po 1 mandacie.