Wyciąg narciarski świętuje 10 urodziny

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.08.2018 / Komentarze
To było 10 sierpnia 2008 roku

I pomyśleć, że to już dziesięć długich lat! 10 sierpnia 2008 roku na jeziorze Trzesiecko otworzył podwoje najdłuższy w Europie wyciąg narciarzy wodnych. Była to niedziela i na nowym pomoście w sąsiedztwie plaży Miejskiej było i świątecznie i światowo.

Budowa wyciągu na Trzesiecku - akwenie, który ma wyjątkowo "paskudne" grunty nośne pod dnem, trwał nieco dłużej niż wcześniej planowało miasto. Jednak się udało i najdłuższy wyciąg w Europie do dziś funkcjonuje z wielkim powodzeniem.

W tamtą niedzielę w Szczecinku aura wyjątkowo sprzyjała. Na pomost przyszło wielu mieszkańców. Każdy chciał zobaczyć na własne oczy, co to za "cudo".

Z okazji otwarcia wyciągu do Szczecinka zjechał Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Pierwszy oficjalny ślizg wykonał wiceburmistrz Daniel Rak. Nie miał jednak na sobie pianki, ale… garnitur i był pod krawatem. Mimo to bezkolizyjnie pokonał ponad 1 km po powierzchni Trzesiecka.

Tamtej niedzieli każdy mógł się poślizgać za darmo. Jak to czynić, pokazywali najznakomitsi wakeboardziści i narciarze wodni. Przy wyciągu otworzyła też podwoje wypożyczalnia sprzętu.  

Od siebie dodajmy, że z drobnymi przestojami, wyciąg narciarski na Trzesiecku funkcjonuje do dziś - z wielkim powodzeniem. Jest też wodno - turystyczno - sportową atrakcją Szczecinka i regionu.  

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk