Kandydat na burmistrza Szczecinka ma problem

Miasto z Wizją / 10.02.2024 / Komentarze
Platforma Obywatelska chce wykluczyć Jerzego Hardie-Douglasa

Zarząd Wojewódzki Platformy Obywatelskiej w Szczecinie przesłał nam informację o następującej treści:

Ruszyła procedura wykluczenia Jerzego Hardie-Douglasa z szeregów Platformy Obywatelskiej RP. Sprawa ma związek z powołaniem przez Jerzego Hardie-Douglasa własnego komitetu wyborczego, z którego będzie startował przeciwko oficjalnemu kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na fotel burmistrza Szczecinka.

Poparcie wojewódzkich, powiatowych i miejskich struktur Platformy Obywatelskiej RP na stanowisko Burmistrza Szczecinka jednogłośnie otrzymał Daniel Rak. W związku z zawiązaniem przez Jerzego Hardie-Douglasa własnego komitetu wyborczego, zgodnie z paragrafem 10 uchwały  nr 2/2024 Zarządu Krajowego PO RP podjęty został wniosek o jego wykluczeniu z partii. W dniu 28 lutego odbędzie się posiedzenie sądu koleżeńskiego, który zajmie się tą sprawą.

O dalszych decyzjach Platformy będziemy informować na bieżąco.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Gryf.tv