Moc inwestycji w mieście, czyli plany bliższe i dalsze

Miasto z Wizją / 31.07.2024 / Komentarze
Ambitne zamierzenia burmistrza Douglasa

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas - tak jak obiecał w kampanii wyborczej - wprowadza zmiany w funkcjonowaniu miasta. Najwięcej emocji budzą roszady na wielu ważnych stanowiskach. Ale to nie wszystko. Planowane są też duże i mniejsze inwestycje. Burmistrz poinformował o tych planach we wpisie na Facebooku:

"Złożymy aplikacje do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na budowę ul. Spacerowej i przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Spacerowa to gruntowa droga w Trzesiece, łącząca Żeglarską z Łowiecką. Jej powstanie umożliwi myślenie o połączeniu autobusowym Świątek z Trzesieką i odciążeniu ul Żeglarskiej, pomyślanej pierwotnie jako ciąg pieszo - jezdno - rowerowy, a obecnie rozjeżdżanej przez dziesiątki samochodów, co zmniejsza bezpieczeństwo i jest coraz bardziej uciążliwe dla mieszkańców. Zlecone są projekty planetarium, strzelnicy, sali koncertowej, rond na skrzyżowaniach Wyszyńskiego z Armii Krajowej i Gdańskiej ze Szczecińską. Przygotowywana jest dokumentacja rewitalizacji terenu zielonego z oczkami wodnymi na „starych” Świątkach i strefy chillu wokół stawów na Narutowicza blisko Kaszubskiej. A za tydzień spotkanie w sprawie przybliżenia realizacji wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej. Przygotowujemy się też do rozbudowy centralnej stołówki przy SP7. Równolegle zaczęliśmy prace koncepcyjne nad realizacją "miękkich projektów": powstania Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, stworzenia karty mieszkańca, wdrożenia programu wolontariackiego „Emeryci emerytom”, utworzenia Centrum Usług Społecznych, czy powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Jestem po rozmowach z dyrektorami przedszkoli w sprawie powrotu od nowego roku kalendarzowego programu „przedszkole za złotówkę” i mamy też policzone koszty wprowadzenia darmowych zerówek".

To zapewne nie wszystko. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych projektów.

Tekst: Sławom Włodarczyk

Foto: Straż Miejska