Nieprawidłowe parkowanie i łamanie zakazu zatrzymywania się

Miasto z Wizją / 06.08.2024 / Komentarze
Główne grzechy szczecineckich kierowców

Wydawać by się mogło, że po likwidacji fotoradarów strażnicy miejscy będą mieli zdecydowanie mniej problemów z naszymi kierowcami. Nic bardziej mylnego. Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji rok w rok stanowią znaczną ilość ogółu wykroczeń ujawnianych na terenie miasta. Tak też było w I półroczu br., gdy nasi kierowcy dopuścili się ponad 1,2 tys.! wykroczeń (w analogicznym okresie 2023 r. - prawie 484).

Najczęściej popełnianymi w minionym roku wykroczeniami przez kierowców było: parkowanie samochodów w sposób tamujący dojazdy i wyjazdy, niestosowanie się do znaku drogowego - zakaz zatrzymywania się i postoju, niestosowanie się do znaku drogowego - zakaz ruchu oraz jazda bez świateł.

W pierwszym półroczu br. ujawniono 1222 tego typu wykroczenia, z czego w 836 przypadkach zastosowano pouczenia a w 278 przypadkach postępowanie mandatowe na kwotę 27,3 tys. zł. Ponadto pięć spraw strażnicy przekazali innym instytucjom.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska Szczecinek