S11 coraz bliżej Szczecnka

• Tv
Miasto z Wizją / 09.09.2024 / Komentarze
Trwa budowa odcinka do Bobolic

Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie spoczywają na laurach - pełną parą idą prace przy budowie szlaku zachodniopomorskiego odcinka drogi ekspresowej S11 na odcinku Bobolice - Szczecinek na długości 24,4 km. Prowadzone są roboty ziemne, zakres prac będzie stopniowo rozszerzany.

Wybudowana zostanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Na trasie powstaną dwa węzły drogowe: Wierzchowo oraz Szczecinek Północ (w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka) oraz para Miejsc Obsługi Podróżnych (na południe od węzła Wierzchowo). Do wybudowania jest także 26 obiektów inżynierskich.

Odcinek Bobolice – Szczecinek będzie ostatnim realizowanym w województwie zachodniopomorskim. S11 docelowo połączy Pomorze Zachodnie ze Śląskiem. Arteria będzie miała 550 km i pozwoli pokonać dystans z północy kraju do A1 na Śląsku w ok. 5 godzin.

Foto/wideo: GDDKiA - postęp prac w sierpniu 2024 roku