Wakacje coraz bliżej, więcej pociągów w Szczecinku

Miasto z Wizją / 15.06.2024 / Komentarze
Przyjedzie do nas: Ślązak, Jamno, Noteć, Cegielski, Kujawiak i Pirat. W niedzielę otworzy się przystanek Szczecinek Bugno

W tegoroczne wakacje na stacji PKP Szczecinek będziemy gościć zdecydowanie więcej pociągów. Wszystko za sprawą letniego rozkładu jazdy na torach obowiązującego od niedzieli 9 czerwca do soboty 31 sierpnia.

W wakacje Szczecinek uzyska dalekobieżne, bezpośrednie połączenia m.in. do: Wrocławia, Bielska - Białej, Krakowa, Bydgoszczy, Katowic, Zakopanego, Warszawy, Lublina, Opola i Przemyśla. W letnim rozkładzie jazdy pociągów ujęto też składy kursujące ze Szczecinka do Czaplinka i Runowa Pom. - do obsługi podróżnych na Poland Rock Festival.

Co nam przybędzie, co się zmieni?

Pierwszy skład (nie licząc czterech na Festival- o godz. 0.29, 1.00, 2.15 i 2.50) z dworca PKP Szczecinek ruszy w trasę o godz. 3.55. IC "Jamno" zawiezie nas do Ustki. Z kolei o godz. 4.27 z szczecineckiego dworca odjedzie pierwszy w ciągu dnia pociąg do stolicy województwa. Podróż do Szczecina - przez Piłę potrwa około 4,5 godziny.

8 minut później (4.35) pojedziemy do Szczecina już "na wprost", czyli przez Drawsko Pom. i Stargard.

Kolejne poranne pociągi odchodzące z dworca PKP w Szczecinku:

* 5.40 Słupsk

* 6.04 Kołobrzeg "Pirat"

* 6.05 Poznań

* 6.02 Koszalin

* 6.10 Poznań

* 6.22 Kołobrzeg "Krakowianka"

* 6.31 Chojnice

* 6.53 Kołobrzeg IC "Bursztyn"

* 7.07 Runowo

* 7.41 Ustka "Przemyślanin"

* 8.14 Wrocław "Szkuner"

Co wieczorem?

O godz. 18.15 pojedziemy IC "Bosman" do Wrocławia, o godz. 18.20 do Chojnic, o godz. 18.40 do Szczecina, o godz. 18.49 "Rybitwa" do Torunia, o godz. 19.16 do Poznania, o godz. 20.03 IC "Szkuner" do Słupska", o godz. 20.24 IV "Przemyślanin" do Przemyśla, o godz. 20.52 IC "Bursztyn" do Bielska Białej oraz o godz. 21.58 IC "Bursztyn" do Krakowa.

****************************

KOMUNIKAT PKP-PLK:
W niedzielę, 9 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Z Warszawy do Gdańska dojedziemy w rekordowym czasie 2h 25min. Lepszy dostęp do kolei zapewni 13 nowych przystanków m.in. w Szczecinie i Kołobrzegu. Wygodniej wsiądziemy także do pociągów z przebudowanych peronów na stacjach Warszawa Zachodnia i Olsztyn Główny.

Od 9 czerwca szybciej dojedziemy z Warszawy do Gdańska. 3 pociągi Express InterCity Premium pokonają tę trasę w rekordowym czasie 2 godz. 25 minut.

Do pociągów wygodnie wsiądziemy z przebudowanych peronów. Na stacji Warszawa Zachodnia podróżni skorzystają ze wszystkich dziewięciu nowych platform. Przebudowany peron nr 1 obsłuży pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej, natomiast przy nowych peronach nr 2 i 3 ponownie zatrzymają się pociągi aglomeracyjne i regionalne. Powróci układ połączeń znany pasażerom sprzed modernizacji stacji, co oznacza, że prawie wszystkie pociągi dalekobieżne PKP Intercity zatrzymają się w centrum Warszawy, a jedynie 39 pociągów nadal zostanie przekierowanych na Warszawę Gdańską.

W woj. zachodniopomorskim od 9 czerwca wsiądziemy do pociągów z nowych przystanków: Szczecin Trzebusz, Szczecin Żydowce, Kołobrzeg Ogrody, Kołobrzeg Amfiteatr i Szczecinek Bugno.

O zmianach w kursowaniu pociągów, w tym wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej informują przewoźnicy na swoich stronach internetowych – https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pkp-intercity-zwieksza-liczbe-polaczen-na-wakacje.html

Przed podróżą warto sprawdzić rozkłady jazdy. Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.plrozklad-pkp.plhttps://www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.