Park Miejski idzie do remontu

Miasto z Wizją / 22.06.2024 / Komentarze
Roboty na schodach i alejach parkowych oraz wymiana ławek plus hamaki i leżanki

Miasto ogłosiło przetarg na prace remontowe w Parku Miejskim. Nazwa planowanej inwestycji to: „Remont alejek na terenie szczecineckiego parku miejskiego wraz z zakupem i montażem infrastruktury towarzyszącej”. Będzie ona finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jeżeli chodzi o zakres robót to parkowe alejki (różne rodzaje nawierzchni) będą remontowane na blisko 40 odcinkach na długości ok. 5,77 km.

Ponadto planowane jest posadowienie obiektów małej architektury - 4 szt. hamaków, 2 sztuki leżanek, 93 szt. ławek (wymiana). Ponadto miasto wyremontuje 8 szt. schodów prowadzących do parku (wszystkie z ulicy Ordona - od schodów zlokalizowanych przy przystanku autobusowym nieopodal skrzyżowania ulic Ordona i Jeziornej do schodów zlokalizowanych przy muszli koncertowej.

Rozpoczęcie prac planowane jest na lipiec br., a zakończenie po 13 miesiącach inwestycji, czyli na koniec lata 2025 roku.