1 listopada wrzucimy datek do puszki. Wsparcie dla hospicjum

Miasto z Wizją / 20.10.2023 / Komentarze
Kwesta na Cmentarzu Komunalnym

W środę, 1 listopada wielu mieszkańców oraz przyjezdnych osób wybierze się na szczecinecki cmentarz, aby odwiedzić groby swoich najbliższych, których nie ma już wśród nas. Tego dnia, podobnie jak w latach poprzednich, na miejskiej nekropolii przeprowadzona zostanie kolejna kwesta na rzecz hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu. To właśnie m.in. dzięki hojności mieszkańców, którzy każdego roku wrzucają choć skromny datek do puszki, udało się przeprowadzić prace budowlane i wyposażyć hospicjum. Wciąż jednak potrzebne są dodatkowe środki, aby możliwe było jego sprawne funkcjonowanie. Na ten cel mają zostać przeznaczone datki zebrane podczas tegorocznej kwesty.

Podczas trwania tegorocznej kwesty zbędziemy mogli spotkać osoby z puszkami, które na co dzień pełnią funkcje publiczne lub udzielają się w ramach wolontariatu. W tegoroczną kwestę włączą się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, m.in. burmistrzowie Szczecinka, radni Rady Miasta i Powiatu, szefowie oraz pracownicy spółek miejskich, funkcjonariusze Straży Miejskiej, harcerze oraz wolontariusze.

1 listopada kwestujących będziemy mogli spotkać zarówno na terenie samego cmentarza, jak i przy wejściach wiodących na nekropolię – przy bramie głównej od strony ul. Cieślaka, przy bramie zlokalizowanej w sąsiedztwie siedziby PKS, czy w pobliżu wejścia na cmentarz wojenny. Każda osoba, która wesprze hospicjum wrzucając datek do puszki, w podziękowaniu tradycyjnie otrzyma okolicznościową naklejkę.

Redakcja MzW

Foto: Sławomir Włodarczyk