Czerwiec 2010 rok - to był dla Szczecinka szalony czas

Miasto z Wizją / 22.06.2023 / Komentarze
Świętowaliśmy, budowaliśmy, lataliśmy balonami i wybieraliśmy Prezydenta RP

To był dla Szczecinka szalony czas - dosłownie i w przenośni. Wszystko za sprawą obchodów jubileuszu 700-lecia grodu nad Trzesieckiem. Po prostu w czerwcu 2010 działo się, oj działo.

Przygotowując się do jubileuszu miasta zdecydowano, by obskurny wówczas Zamek Książąt Pomorskich… zasłonić siatką z nadrukowaną wizualizacją przyszłej elewacji.

Przy osiedlu Zachód powstał plac koncertowy. Miał wówczas gościć największe gwiazdy polskiej estrady. I tak tez było. Zaśpiewała na nim m.in. znakomita wokalistka zespołu "Lombard" - szczecinecczanka Małgorzata Ostrowska.

Na Mysiej Wyspie rozpoczęła się budowa pomostu. Przyjazd do Szczecinka zapowiedział pogodynka TVN Omena Mensah, Komunikacja Miejska, dzięki dofinansowaniu mogła się niebawem cieszyć z sześciu nowych autobusów, a przy I LO im. ks. Elżbiety finiszowały roboty na budowie nowej sali sportowej.

W czerwcu 2010 roku po raz pierwszy Szczecinek gościł aeronautów uczestniczących w Polsko-Niemieckim Festiwalu Balonowym o Memoriał Kurta Hummela.

Z okazji 700-lecia Szczecinka i 65-lecia powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbył się Wielki Piknik Leśników. Z tej okazji leśnicy zorganizowali m.in. Turniej Nadleśnictw Miast 700-latków: Kalisz Pomorski – Nowogard – Szczecinek. Wśród konkurencji były m.in. konkurs wiedzy o lesie, zawody drwali oraz okrzesywanie i przerzynki bal drewna na dokładność.

Więcej o obchodach zacnego jubileuszu miasta w artykule:

Tamtego pamiętnego czerwca wybieraliśmy Prezydenta RP. W Szczecinku, w pierwszej turze zwyciężył Bronisław Komorowski, na którego głos oddało 9330 szczecinecczan, czyli 52,50 proc. biorących udział w wyborach. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński - 24,38 proc. głosów (4333 osób), a trzecie ówczesny szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski - 16,25 proc. głosów (2887 osób). II tura wyborów prezydenckich miała miejsce na początku lipca.

W czerwcu 2010 roku swoje święto mieli też pasjonaci modelarstwa, którzy rywalizowali o punkty w Eliminacji Mistrzostw Polski Modeli Żaglowych w klasie FS E oraz I Mistrzostw Polski w klasie FS 10. Areną mistrzowskich zmagań była przystań SzLOT na jeziorze Trzesiecko.