Wspólne podwórka 2016

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.03.2016 / Komentarze
Ruszyła nowa edycja. Za 150 tys. zł

Ruszyła kolejna edycja programu pn.: „Wspólne podwórka”. To projekt realizowany przez szczecinecki samorząd oraz spółkę ZGM-TBS.

- O dofinansowanie inwestycji w ramach tego programu mogą się ubiegać właściciele, współwłaściciele oraz inne podmioty, posiadające tytuł prawny do nieruchomości gruntowych położonych na terenie Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Czuk, rzecznik prasowy ratusza.     

Celem programu jest polepszenie wizerunku miasta poprzez poprawę warunków i estetyki otoczenia budynków z tworzeniem na terenach podwórek infrastruktury, np. terenów zielonych z miejscami do wypoczynku.

Zgodnie z regulaminem dofinansowaniem mogą być objęte zadania polegające na tworzeniu na terenach podwórek: wewnętrznych, osiedlowych kanalizacji sanitarnych i deszczowych oraz systemów odwodnieniowych, infrastruktury towarzyszącej, np. chodników, miejsc postojowych, murków ozdobnych, ogrodzeń, małej architektury, terenów zielonych lub rekreacyjnych z miejscami do wypoczynku - m.in.: trawników, alejek, ławeczek, koszy na śmieci, klombów, nasadzeń, żywopłotów oraz placów zabaw ogólnie dostępnych (na osiedlach, w zespołach budynków).

Program "Wspólne podwórka" w Szczecinku ma już swoją tradycję. Powstał (w 2009 roku - dop. red.) niejako przy okazji realizacji przez Urząd Miasta i ZGM-TBS (programu pn.: „Dofinansowanie remontów elewacji i dachów budynków WMN położonych na terenie miasta Szczecinka”. Po prostu, obie strony doszły do wniosku, że skoro już miasto dofinansowuje remonty budynków, to, dlaczego nie wypróbować podobnego mechanizmu ze śmietnikami, chodnikami czy miejscami do wypoczynku.

Szczegółowe zasady przyznawania dopłat zostały określone w regulaminie programu „Wspólne podwórka”.

Regulamin, a także wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć z budżetu miasta dostępne są na stronach internetowych ZGM-TBS oraz Urzędu Miasta jak i w biurach obsługi abonentów ZGM oraz interesantów w ratuszu.     

Wnioski rozpatrywane będą do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie. Decyduje kolejność oraz data jego złożenia. W tym roku na realizację programu przeznaczono kwotę 150 tys. zł.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk