Co dalej z bankiem na osiedlu Zachód?
- Aktualności
Po działającym (ku uciesze rzeszy klientów) do niedawna oddziale banku PKP BP na osiedlu Zachód pozostały już tylko wspomnienia. Teraz by dokonać bardziej skomplikowanej operacji bankowej (oprócz wypłacenia pieniędzy) mieszkańcy największej "sypialni" Szczecinka muszą podróżować aż do centrum miasta. Dość daleko, bo na ulicę 1 Maja i Wyszyńskiego. Dla osób starszych i niepracujących oznacza to, co najmniej 2-godzinną wyprawę i dodatkowe koszty w postaci zakupu biletu autobusowego.
Czy jest szansa, by bankowcy wrócili na "stare śmieci"? W sprawę reaktywowania banku na osiedlu Zachód włączyła się radna Rady Miasta Renata Rak. Obiecała to swoim wyborcom w czasie styczniowej kampanii wyborczej. Czy starania radnej przyniosą pożądany skutek, okaże sie wkrótce?
Tymczasem w centrali największego polskiego banku raczej nie pozostawiają złudzeń, co do dalszego losu "zachodniej" placówki w Szczecinku. Okazuje się, że banki też szukają oszczędności.
- Likwidacja Oddziału nr 2 przy ul. Jagiełły 56e wynikła z konieczności optymalizacji kosztów funkcjonowania placówek banku w Szczecinku oraz bardziej efektywnego wykorzystania pracowników do obsługi klientów w centrum miasta, czyli w oddziale nr 1 przy ul. 9 Maja 33 - mówi "Miastu z Wizją" Grzegorz Culepa z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO Bank Polski.
- Klienci na osiedlu Zachód, w byłej siedzibie oddziału przy ul. Jagiełły, mogą nadal korzystać z wpłatomatu PKO, który zapewnia możliwość wpłat i wypłat gotówki z rachunku. Poza Oddziałem nr 1 działają w mieście również dwie agencje PKO: przy ul. 1 Maja 13 oraz przy ul. Wyszyńskiego 45. W Szczecinku PKO Bank Polski postawił do dyspozycji klientów łącznie trzy wpłatomaty oraz jeden bankomat.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk