Weekend na sportowo

Miasto z Wizją / 10.06.2016 / Komentarze
Co się będzie działo w Szczecinku w najbliższych dniach?

Piątek, 10 czerwca to prawdziwe święto kibiców. Tego dnia o godz. 21.00 na terenie rekreacyjnym przy CK Zamek odbędzie się oficjalne otwarcie ogródka kibica, gdzie na pasjonaci piłki nożnej będą mogli przez najbliższe tygodnie śledzić na ogromnym telebimie to, co dzieje się na największych europejskich stadionach w ramach tegorocznych Mistrzostw Europy. Dziś pierwszy, inauguracyjny  mecz rozegrają drużyny z Francji i Rumuni.

W sobotę, 11 czerwca od godz. 9.00 przy ul. Emilii Plater przy markecie Intermarche prowadzona będzie coroczna akcja pod hasłem „Zbieramy krew dla Polski”. Organizatorzy tej szlachetnej inicjatywy przewidzieli także kilka atrakcji dla wszystkich, którzy się do niej przyłączą. Na mieszkańców czekać będą m.in. konkurs plastyczny na plakat promujący akcję, konkurs na najlepsze hasło dla idei krwiodawstwa, pokazy pierwszej pomocy, a także konkurs wiedzy o krwiodawstwie. Zbiórka krwi potrwa do godz. 17.00.

Tego dnia w Czarnoborze odbędzie się pierwsza edycja imprezy edukacyjno-sportowej „Bieg Bociana”. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia, a także promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Trasa biegu, która mierzy 4 km, będzie przebiegała leśnymi ścieżkami w pobliżu jez. Leśnego. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godz. 9.00, natomiast bieg wystartuje o godz. 10.00.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Kopernika również o godz. 10.00 odbędzie się Szkolny Piknik Rodzinny. Organizatorzy, oprócz dobrej zabawy, gwarantują również atrakcje m.in. amatorskie rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę, kąciki plastyczne oraz malowania twarzy, liczne zabawy i konkursy, pokaz ratownictwa medycznego, zajęcia fitness oraz miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Straż Miejską.  Piknikowicze będą mogli także skorzystać z darmowego poczęstunku odwiedzając kawiarenkę lub stanowisko do grillowania. Piknik potrwa do godz. 15.00.

Ci, którzy tego dnia chcieliby zapewnić sobie dawkę muzyki, powinni natomiast odwiedzić kino Wolność. Tu o godz. 17.00 rozpocznie się koncert dyplomatów, przygotowany przez Szkołę Muzyczną im. O. Kolberga. W trakcie koncertu wysłuchamy utworów muzycznych w wykonaniu Igi Dymeckiej, Anety Bakuły, Martyny Perłowskiej, Zuzanny Hermanowskiej, Katarzyny Pawłowskiej, Antoniego Orłowskiego, Krzysztofa Iwanka oraz Michała Jenty. Wejściówki do odbioru w sekretariacie szkoły.

W sobotę od 10:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2005 w bardzo silnie obsadzonym turnieju „Akademia Cup 2005”. Do Szczecinka przyjadą między innymi: Pogoń Szczecin, Chojniczanka Chojnice, Gedania Gdańsk, Bałtyk Koszalin, SP Orzeł 2010 Wałcz, Drawa Drawsko Pomorskie i inni – w sumie dwanaście drużyn podzielonych na trzy grupy. Sportową rywalizację zaplanowano na około sześć godzin – wszyscy uczestnicy zagrają siedem spotkań, każde składające się z dwóch połów i trwające 16 minut. Akademia wystawi dwie drużyny prowadzone przez Michała Ponichterę i Bartosza Gersztyna. Dzień później okazję do świętowania Dnia Dziecka będą mieli pięcio- i sześcioletni podopieczni Mateusza Malczyka i Krystiana Podgórskiego z grupy naborowej Akademii, którzy na głównej płycie boiska w samo południe rozpoczną gry i zabawy z zaproszonymi drużynami ze Szczecinka i Bobolic.

Dodajmy, że w sobotę i niedzielę odwiedzając teren przy CK Zamek zobaczymy też 6 innych spotkań w ramach Euro 2016, w tym to dla nas najważniejsze: Polska - Irlandia Płn. W sobotę, 11 czerwca szczecineckich kibiców czekają aż trzy mecze. O godz. 15 relacja ze spotkania Albania - Szwajcaria. Z kolei o godz. 18 zagrają Walia ze Słowacją, a o godz. 21 Anglia z Rosją.

W niedzielę 12 czerwca Strefa Kibica zaprasza na dwa spotkania w "polskiej" grupie. O godz. 18 Polska zagra z Irlandią płn. a o godz. 21 Niemcy z Ukrainą. Wcześniej - o godz. 15 mecz Turcja - Chorwacja. W ogródku działać będzie także strefa gastronomiczna. W specjalnie przygotowanym z okazji turnieju EURO 2016 stoisku będzie też można kupić gadżety piłkarskie reprezentacji Polski i nie tylko.

Tekst: Marzena Góra