130 ton piasku na szczecineckich plażach

Miasto z Wizją / 16.06.2016 / Komentarze
Woda czysta, słońce grzeje. Tylko się kąpać!

Woda w Trzesiecku - badana przez Sanepid na wszystkich trzech naszych kąpieliskach: Plaży Miejskiej, Plaży Wojskowej i na Mysiej Wyspie - jest czysta. Wczoraj (środa 15.06) oficjalnie ruszył sezon kąpielowy na naszym jeziorze.

W tym roku mieszkańcy Szczecinka, zgodnie z wcześniej głoszonymi sugestiami, mogą się pluskać w Trzesiecku o 10 dni wcześniej niż było to w latach ubiegłych.

- Do piątku 24 czerwca nasze kąpieliska są czynne i strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w godz. od 13 do 19 - mówi "Miastu z Wizją" Roksana Malinowska ze Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, gospodarza trzesieckich kąpielisk.

- Z kolei od soboty 25 czerwca do środy 31 sierpnia nasze kąpieliska będą czynne i oczywiście również strzeżone przez ratowników od godz. 11 do godz. 21.

Wzorem lat ubiegłych na nasze nadjeziorne plaże trafił świeży piasek. Tym razem nie znad Bałtyku, ale rodzimy i też czyściutki.

- 40 ton świeżego piasku zasiliło Plażę Miejską - dodaje R. Malinowska. - Z kolei 20 ton trafiło na Mysią Wyspę, a 70 ton na Plażę Wojskową przy ul. Kilińskiego.

Łącznie plaże nad jeziorem Trzesiecko zostały w tym roku "uzupełnione" 130 tonami piasku.

- Plaże zabezpieczone będą przez cztery zespoły ratowników WOPR. Przez cały sezon kąpieliskowy będziemy też prowadzić cykliczne badania wody. Mam nadzieję, że aura będzie dopisywać. Zapraszamy do kąpieli - zachęca R. Malinowska.