Dom i willa nadal w ZGM-TBS

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.06.2016 / Komentarze
Nie było chętnych na kupno posesji przy ul. Limanowskiego i Ordona

Niestety, ZGM-TBS nie znalazł kupca na "czerwony domek" położony w sąsiedztwie Ogrodu Różanego przy ul. Ordona 3. Nie poszła też "w ludzi" wiekowa willa przy ul. Limanowskiego.

- Do obu przetargów nikt nie przystąpił - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS.

- Oczywiście, procedury przetargowe mające na celu zbycie tych posesji niebawem powtórzymy. Nie wykluczam też, że ich cena w kolejnym przetargu będzie niższa.

Posesja przy ul. Ordona jest łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów i praktycznie kwestią czasu jest, gdy znajdzie się chętny na jej zakup. W siedzibie byłego warsztatu krawieckiego Garnizonu Szczecinek, po jej wyremontowaniu, można będzie otworzyć np. kawiarnię, lodziarnię czy inny punkt gastronomiczny. Atrakcyjne położenie sprawia, że przyszły właściciel o klientelę nie będzie musiał specjalnie zabiegać. Budynek ma powierzchnię nieco ponad 235 m2. W planie miejscowym nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową lub turystyczną. Aktualna, na razie "nieskuteczna" cena nieruchomości to 400 tys. zł.

Nie było również chętnego na zakup pochodzącej z początków ubiegłego stulecia willi położonej przy ul. Limanowskiego 10. Posesja mierzy 669 m2, a jej powierzchnia użytkowa to 378,12 m2. W planie miejscowym nieruchomość ma przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa z usługami. Jej aktualna, również "nieskuteczna" cena, to 498 tys. zł.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk