Pijana 19-latka "znęcała się" nad samochodami

Miasto z Wizją / 07.07.2016 / Komentarze
Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności

O tej sprawie pisaliśmy w Tygodniowym raporcie szczecineckiej Policji

Dziś na temat aktów wandalizmu i uszkodzenia kilkunastu samochodów wiemy już sporo więcej.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP zatrzymali 19-letnią kobietę, która uszkodziła kilkanaście samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Sprawczyni odpowie za zniszczenie mienia. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 lipca) podczas patrolu policjanci na jednym z parkingów osiedlowych w Szczecinku zauważyli kilkanaście uszkodzonych pojazdów - mówi A. Matys.

- W samochodach urwane były lusterka i wycieraczki. Jednak podczas zgłoszeń  przyjmowanych od właścicieli uszkodzonych aut odnotowywano też ślady wgniecenia i zarysowania karoserii. Łączna kwota strat, które wyrządził swym zachowaniem sprawca wyniosła ponad 2 tys. zł.

Policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za te czyny. Sprawczynią okazała się 19-letnia mieszkanka Szczecinka. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

- Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego funkcjonariusze postawili jej zarzuty uszkodzenia mienia - dodaje A. Matys. - Kobieta uszkodziła 15 samochodów. Podczas przesłuchania nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Oświadczyła, że była wówczas nietrzeźwa. Za popełnione czyny wkrótce odpowie przed sądem.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu rzecznika prasowego szczecineckiej policji mł. asp. A. Matys).

Foto: Sławomir Włodarczyk