Żeby dzieci w błoto nie skakały

Miasto z Wizją / 10.08.2016 / Komentarze
Na "statku piratów" jak na plaży

Zbudowany przez miasto w ubiegłym roku park zabaw pn. "statek piratów", vis a vis muszli koncertowej w parku miejskim, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród maluchów.

Jednak praktycznie od początku, solidnych rozmiarów "zabawka" miała jeden feler - z czasem podłoże w jego sąsiedztwie jakby siadało, a biegające wokół i zaskakujące z zabawki maluchy tworzyły wgłębienia. Po opadach deszczu twardy grunt nie przepuszczał wody i w koleinach robiło się błoto. Dzieci się brudziły, a rodzice narzekali.

Miasto postanowiło zlikwidować ten problem. Dziś (środa 10.08) od godzin rannych wokół statku pracuje koparka. Łyżką żłobi ziemię tworząc ponad metrowej szerokości rów. Zostanie on zasypany piaskiem.

Miejmy nadzieję, że teraz maluchy schodząc z zabawki czuć się będą jak na najprawdziwszej plaży, a co najważniejsze, przestaną się wreszcie taplać w błocie.