Jeden chętny na przebudowę trzech ulic

Miasto z Wizją / 11.08.2017 / Komentarze
Parkowa, Drzymały i Junacka na przetargu

Miasto otworzyło dziś (piątek 11.08) oferty w przetargu na przebudowę trzech ulic w centrum Szczecinka. Nowy wygląd mają zyskać: Parkowa, Junacka i Drzymały. Wszystko w ramach zadania pn.: „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek".

Ofertę złożyła jedna firma - rodzima - ZUT Jan Bańkiewicz. Jednak cena zaproponowana przez firmę o 300 tys. zł przekracza kwotę, jaką miasto zamierza przeznaczyć na tę inwestycję.

Wyjścia są dwa - decyzję podejmie burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Jeżeli miasto przyjmie ofertę, potrzebna będzie zmiana w budżecie miasta, czyli zwołanie sesji nadzwyczajnej. Burmistrz może też unieważnić przetarg i rozpisać nowy.

ZUT Jan Bańkiewicz zaproponowała w swojej ofercie finalizację inwestycji na 15 grudnia. Ulice zyskają nową nawierzchnię, oświetlenie, kanalizację deszczową i sanitarną. Roboty (w wypadku przyjęcia oferty) powinny ruszyć na początku września.