Młodzi tenisiści walczyli na kortach

Miasto z Wizją / 12.09.2017 / Komentarze
Za nami kolejny Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików

W miniony weekend w Szczecinku rozegrany został kolejny Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. - W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Bydgoszczy, Goleniowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Poznania, Wałcza, Szczecina oraz Szczecinka. Zawody dostarczyły wiele emocji szczególnie mecz finałowy gry podwójnej chłopców gdzie wymiany trwały po 7 minut – informuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Wśród dziewcząt w grze pojedynczej najlepsza okazała się Katarzyna Frątczak BAT Bydgoszcz, która w meczu finałowym pokonała 6;1, 6;2 Adę Chyl SzTT Szczecinek. Trzecie miejsce zajęły Julia Wartecka Olimpia Poznań i Zuzanna Sędzik Goleniów. Z kolei w grze podwójnej w meczu finałowym Katarzyna Frontczak i Julia Wartecka pokonały 6;1, 6;1 Zuzannę Sędzik i Adę Chyl.

Zacięta walka przebiegała także wśród chłopców. Ostatecznie w grze pojedynczej w meczu finałowym Gabryś Łosiewicz SzTT Szczecinek pokonał 7;6, (10;8 ), 6;4 Mateusza Trojanowskiego Piątki Wałcz. Trzecie miejsce zajęli Jakub Gogulski Olimpia Poznań i Eryk Borkowski UKT Tenis Pro Koszalin. W grze podwójnej natomiast w meczu finałowym para Eryk Borkowski i Mateusz Trojanowski pokonała 7;6 (7;4), 5;7, 10;4, Jakuba Gogulskiego i Gabrysia Łosiewicza.

W tym czasie na kortach Centrum Tenisowego Aquq-Tur w Szczecinku rozegrany został także  turniej tenisowy z cyklu Tenis 10 na pola zielone. Pierwsze miejsce wywalczył Oskar Pawlak. Drugie miejsce na podium zajął Mateusz Figiel, a trzecie miejsce - Nikodem Wollny.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe