Miasto kupiło narybek lina

Miasto z Wizją / 06.11.2017 / Komentarze
Młode rybki mieszkają już w Trzesiecku, Wilczkowie i w oczku wodnym przy ul. Kopernika

1200 kg narybku lina, tzw. kroczka za 19,2 tys. zł kupiło miasto i zarybiło nim jeziora Trzesiecko (1000 kg) i Wilczkowo (200 kg). Ale nie tylko. Mały lin trafił też do oczka wodnego w Strefie Rodzinnego Wypoczynku przy ul. Kopernika.

Akcja miała miejsce dziś (poniedziałek 6.11) w południe. To efekt porozumienia pomiędzy szczecineckim samorządem a Polskim Związkiem Wędkarskim. Dzięki temu miasto wspomaga wędkarzy w zarybieniach - corocznie - kwotą około 80 tys. zł.

- Narybek przyjechał do nas z Gospodarstwa Rybackiego w Pile - mówi "Miastu z Wizją" Marek Albrecht z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

W akcji zarybieniowej, prócz pracowników Urzędu Miasta i SzLOT uczestniczyli też członkowie zarządu Koła Wędkarskiego PZW "Jesiotr".

To prawdopodobnie nie będzie ostatnie w tym roku zarybianie naszych jezior. Ratusz planuje, że do Wilczkowa i Trzesiecka wpłynie jeszcze narybek jesienny sandacza. Wcześniej dzięki pieniądzom z budżetu miasta do jezior szczecineckich trafił narybek węgorza i szczupaka.