Ruszają prace nad muralem

Miasto z Wizją / 10.07.2018 / Komentarze
Artyści muszą wykazać się sporym doświadczeniem, bowiem odsłonięcie dzieła zaplanowane zostało na 21 lipca

Niespełna tydzień temu na naszych łamach informowaliśmy o decyzji, która niewątpliwie ucieszyła wielu mieszkańców naszego miasta. Zwłaszcza tych, którzy popierają wszelkie formy ubogacania miejskiej przestrzeni. Mowa oczywiście o muralu, który ma powstać na ścianie kamienicy zlokalizowanej w sąsiedztwie ratuszowego parkingu.

Ma być on jednocześnie pamiątką po tegorocznej, szóstej edycji Art Pikniku. Będzie to dzieło autorstwa znanego malarza Dariusza Milińskiego dedykowane specjalnie naszemu miastu. Artysta zaproponował projekt muralu, który zostanie opatrzony herbem Szczecinka. Znalazła się na nim także wieża ciśnień w ze swoją (nieistniejącą już) zabytkową kopułą oraz budynek kościoła pw. NNMP.

Prace nad tym przedsięwzięciem rozpoczęły się w miniony piątek. Wówczas przy wspomnianej ścianie wyrosło rusztowanie, po którym teraz będą poruszać się wykonawcy muralu. W ostatnich dniach elewacja została także oczyszczona i przygotowana na przyjęcie farby. Zgodnie z harmonogramem dziś (środa, 11 lipca) rusza realizacja muralu. Artyści, którzy przeniosą na ścianę muszą wykazać się sporym doświadczeniem i wprawną ręką, bowiem oficjalne odsłonięcie dzieła zaplanowane zostało w trakcie VI edycji Art Pikniku, na którym bawić będziemy się wspólnie w przyszły weekend.

Tekst, foto: Marzena Góra